• Projekty

   • „Koloratorium” warte 15 tysięcy
    • „Koloratorium” warte 15 tysięcy

    • 25.07.2019 19:58
    • Jednym z najważniejszych wydarzeń mijającego roku szkolnego było zdobycie przez panią Beatę Koziak zaszczytnego tytułu „Nauczyciela na Medal”. Choć artykuł na ten temat pojawił się już na stronie internetowej naszej szkoły, warto powrócić do tego wydarzenia ze względu na to, że z inicjatywy nagrodzonej naszej Pani od fizyki i matematyki uczniowie mogli wziąć udział w projekcie o nazwie „Koloratorium”.
    •   „Koloratorium” to projekt Fabryki Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. Było to przedsięwzięcie, które za cel stawiało sobie odkrycie przed uczniami niezwykłego świata chemii i biologii. W ramach projektu  szkoła „walczyła” o laboratorium biologiczno- chemiczne warte 30 tys. zł. Wyniki konkursu, w którym wzięli udział uczniowie klas 4- 8 oraz gimnazjaliści, zostały już ogłoszone. Zanim to jednak nastąpiło szkole udało się „na początek” pozyskać bon o wartości 1000 zł do wydania w sklepie „Śnieżka”.

                W etapie eliminacyjnym szkoły wraz z uczniami zdobywały punkty za najróżniejsze aktywności, poczynając od prostych działań, jak np. założenie profilu szkół na platformie, a kończąc na opublikowaniu fotorelacji z lekcji przeprowadzonej na podstawie materiałów zamieszczonych w serwisie „Koloratorium”. Do etapu finałowego zakwalifikowano 33 szkoły w tym Szkołę Podstawową w Królowej Górnej. W etapie tym zadaniem szkół było nagranie krótkiego 100- sekundowego filmiku, którego tematem są związki z przyrodą. 

                  No i opłaciło się. Nasza szkoła wygrała kwotę 15 tysięcy złotych na stworzenie na jej terenie profesjonalnego laboratorium. Niebawem stanie się to faktem i Szkoła Podstawowa w Królowej Górnej będzie dysponować nowoczesną pracownią, co bez wątpienia wpłynie na atrakcyjność przekazywanej tu wiedzy. Na samą myśl się cieszymy.

      

    • Wróć do listy artykułów