• Projekty

• Nasza szkoła w Drużynie Energii

• 25.07.2019 20:04
        • Nasza szkoła w Drużynie Energii

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej wzięła udział w 2. edycji Konkursu „Drużyna Energii”. Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz szkolnego koordynatora konkursu, pani Beaty Koziak, otrzymaliśmy aż 40 firmowych dwuczęściowych (koszulka i spodenki) kompletów odzieży sportowej.

• Uczniowie każdej szkoły uczestniczącej w konkursie mieli za zadanie nagrać krótki film, ukazujący jej sportowy charakter. Razem z opiekunami (panią Koziak oraz państwem wuefistami) stanęli na wysokości zadania. Wykazali się wielką kreatywnością i zaangażowaniem, toteż jury konkursowe nie miało łatwego zadania podczas oceny nadesłanych filmików.

Spośród 300 placówek oświatowych z całej Polski, które brały udział w konkursie, komisja konkursowa wybrała 100 szkół. Jedną z nich jest nasza podstawówka, zaś odzież sportowa, jaką otrzymaliśmy, jest swego rodzaju nagrodą za ten awans. Rywalizacja jednak jeszcze się nie kończy. Najlepsi bowiem będą ćwiczyć z ambasadorami „Drużyny Energii”.

Dzięki opisywanemu projektowi uczniowie naszej szkoły będą mogli ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego w pięknych strojach sportowych oraz reprezentować w nich naszą szkołę na zawodach. Mamy także nadzieję, że dane im będzie ćwiczyć z inspirującymi idolami, co z pewnością sprawi, że jeszcze bardziej pokochają sport i aktywność fizyczną.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o „Drużynie Energii” oraz poznać jej ambasadorów, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej pod adresem: http://druzynaenergii.pl/juz-200-szkol-w-druzynie-energii-uczniowie-z-calej-polski-znow-trenuja-z-gwiazdami-sportu.

• Wróć do listy artykułów