• "Pierwsza Gwiazdka"

          •       W dniu dzisiejszym w Kamionce Wielkiej odbył się konkurs piosenki świątecznej "Pierwsza Gwiazdka".         W konkursie tym wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie: Aleksandra Mężyk, Anna Michalik, Klaudia Jelito, Laura Jurkiewicz, Milena Kogut, Bartłomiej Janus. Ola zdobyła 1 miejsce, natomiast Ania i Klaudia 2. Gratulujemy!

            Film

        • Akcja charytatywna „Serce – Sercu”
          • Akcja charytatywna „Serce – Sercu”

          •         Po 4 -letniej przerwie ruszyła w tym roku akcja charytatywna „Serce- Sercu”. Nasza szkoła w ramach współpracy z Fundacją Sądecką przed świętami Bożego Narodzenia, włączyła się w akcję,  która ma na celu zbiórkę żywności dla najuboższych.   

                 W dniach 7-8 grudnia 2023 r. w godz. od 800 do 1800 przy koszach rozstawionych w sklepach Lewiatan i Hitpol w Ptaszkowej czuwało 9 uczniów z klasy VIII. Byli to: Nikola Szeptak, Filip Jelito, Michał Jelito, Karol Janus, Kamil Kruczek, Filip Mężyk, Nikodem Mężyk, Dominik Kowaczek

             i Adrian Janus.

                     Klienci, wchodzący do sklepu, otrzymywali od młodzieży ulotki informujące o celu akcji "Serce - Sercu".  Po zrobieniu zakupów większość chętnie dzieliła się z najuboższymi  zakupionymi artykułami spożywczymi.

                   Młodzież z dużym zaangażowaniem, radością i pełni podziwu dla hojności darczyńców włączyła się w tą szlachetną akcję, która uwrażliwia serca na potrzeby drugiego człowieka.

                   Wyrazy szczególnej wdzięczności należą się przede wszystkim naszym wolontariuszom i ich rodzicom, którzy bardzo chętnie zaangażowali się w pomoc i sprawne przeprowadzenie tej akcji. Dziękujemy również  pracownikom sieci sklepów Lewiatan i Hitpol w Ptaszkowej za życzliwość wobec wolontariuszy.

             

        • Mikołajkowa niespodzianka
          • Mikołajkowa niespodzianka

          •       Dnia 7 grudnia br. na uczniów naszej szkoły czekała wystrzałowa mikołajkowa niespodzianka ufundowana przez szkołę z pieniędzy wygranych w trzeciej edycji Konkursu Złote Szkoły NBP. Sala gimnastyczna zamieniła się w arenę, na której wśród zakamarków dmuchanego labiryntu, niczym we wnętrzu gry komputerowej, LaserShot z Nowego Sącza przygotował elektroniczny paintball, czyli laserowe gry strzeleckie dostosowane do poszczególnych kategorii wiekowych uczestników zabawy. Zarówno najmłodsi (pierwszoklasiści), jak i starsi (ósmoklasiści) toczyli zacięte emocjonujące potyczki, mając świadomość, że rywalizacja jest bezpieczna i uczciwa, a jej wyniki zapisywane są na komputerze i wyświetlane na monitorze.

                  Uczniowie zgodnie podkreślali, że taka forma rozrywki bardzo im odpowiada, bo łączy sport z przyjemnością, a każdy gracz może stać się bohaterem i reżyserem batalii, kreując jej rzeczywistość.

        • „Dziady” część II w odsłonie młodych aktorów
          • „Dziady” część II w odsłonie młodych aktorów

          •           Uczniowie z klas 7 i 8 naszej szkoły mieli możliwość obcować ze sztuką na żywo, bowiem 30.11.2023 r. obejrzeli spektakl „Dziady” cz. II Adama Mickiewicza w wykonaniu młodych aktorów Teatru Scena M (Młodzieżowa) działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. W postaci uczestniczące w tajemniczym i pełnym grozy obrzędzie przywoływania dusz umarłych wcielili się amatorzy – uczniowie szkół średnich, którzy w sugestywny i wyrazisty sposób zagrali swoje kwestie. Stworzyli mroczną atmosferę spotęgowaną korespondującą z dramatycznymi przeżyciami bohaterów muzyką. Podjęli też próbę interakcji z publicznością, by widzowie mogli poczuć się współuczestnikami rytuału pełnego zaklęć, klątw i wezwań, i bardziej emocjonalnie zaangażować się w odbiór dzieła, które daje jasny moralny przekaz, że warunkiem wiecznego szczęścia po śmierci jest życie zgodne z najważniejszymi ludzkimi wartościami. Dusze czyśćcowe przychodzą bowiem nie tylko po pomoc, ale by pomóc żyjącym, także nam zagubionym w informacyjnym szumie, odnaleźć właściwe wzorce postępowania i uwierzyć, że w zmaterializowanym i skomercjalizowanym świecie naprawdę Są dziwy w niebie i na ziemi, o których nie śniło się (...) filozofom.

                      Mamy nadzieję, że dla najstarszych uczniów naszej szkoły inscenizacja stanowiła nie tylko okazję do poznania czy przypomnienia treści lektury obowiązkowej na egzaminie ósmoklasisty, ale była pretekstem do refleksji dotyczących ludzkiej natury oraz aspektów etycznego postępowania w życiu. Liczymy również, że przykład kolegów ze szkół średnich zainspiruje naszą młodzież do podejmowania działań wykraczających poza szkolne obowiązki i stymulujących wszechstronny rozwój ich osobowości.

             

          • "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

          • Drodzy Rodzice!

            Oddając elektroodpady w ramach akcji “WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI” wspieracie placówkę edukacyjną Waszych dzieci! Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.

            W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe. JEDYNYM WARUNKIEM JEST MOBILIZACJA DO DZIAŁANIA, PORZĄDKI DOMOWE I CHĘCI! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą sprzęt dla wybranej szkoły.

            Rodzaje sprzętu elektronicznego

          • Zajęcia kreatywne w klasie 5 i 6

          • W listopadzie nasi uczniowie, wzbogacili swoją wiedzę na temat energii elektrycznej. Jest to jeden z tematów koła naukowego „Być jak Ignacy”.

            Czym jest prąd? Jak powstaje? Skąd płynie prąd? Do czego można porównać ruch elektronów? Jaki jest efekt ruchu elektronów? Co trzeba zrobić, aby wygenerować prąd? Co jest izolatorem, a co przewodnikiem? Na te i wiele innych pytań znamy odpowiedź.

            Podczas ostatnich zajęć stworzyliśmy podręczny generator prądu. Badaliśmy co jest izolatorem, a co przewodnikiem. Tworzyliśmy obwody. Sprawdzaliśmy kiedy: świeci żarówka, słyszymy dźwięk, silnik elektryczny działa.

        • Niepodległość znaczy wolność…
          • Niepodległość znaczy wolność…

          •             Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole zorganizowane zostały w postaci specjalnego wydania Teleexpressu. Jego prezenterzy zaprosili widzów na wiadomości, których pierwszą część stanowiły nagrania archiwalne umożliwiające przeniesienie się na ulice największych polskich miast i poczucie klimatu dwóch dni, 10 i 11 listopada 1918 roku, kiedy naród polski w pełni uświadomił sobie odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj. Na scenie wystąpili aktorzy z klasy ósmej z powodzeniem odgrywający role ulicznych gazeciarzy - głównych informatorów o wydarzeniach mających miejsce w listopadzie 1918 roku. Rozprowadzając gazety wśród gromadzącego się na placu tłumu (przebranych w stroje z epoki dwudziestolecia międzywojennego koleżanek i kolegów z klasy), wykrzykiwali swoje kwestie tak sugestywnie, że epizod przerodził się w uliczną manifestację, której uczestnicy z przejęciem i radością w głosie skandowali hasła: „Niepodległość!”, „Własne państwo!”, „Polski rząd!, „Wolna Polska!”.

                         Świąteczne wydanie Teleexpressu miało także współczesną odsłonę – transmisję przygotowaną przez reporterów, którzy od początku listopada jeździli po całej Polsce i podpatrywali przygotowania Polaków do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Dziennikarze stacji połączyli się z wozem transmisyjnym, by na żywo zrelacjonować próbę generalną przedstawienia przygotowywanego właśnie w Szkole Podstawowej w Królowej Górnej, w której co roku organizowany jest uroczysty apel upamiętniający dzień 11 listopada 1918 roku. Jej wychowankowie postanowili wyrazić swoją miłość do ojczyzny poezją, tańcem i piosenką.

                        Transmisja rozpoczęła się od przeprowadzenia przez reportera Teleexpressu testu patriotycznego wśród najmłodszego pokolenia Polaków, pierwszoklasistów, którzy zaliczyli sprawdzian śpiewająco. Podobnie poradzili sobie z piosenką o małych Polakach oraz układem choreograficznym pt. „Taniec dla Polski”. Występ uczniów klasy pierwszej stanowił preludium do brawurowego pokazu zaprezentowanego przez szóstoklasistów – tańca z flagami w trzech sekwencjach symbolizujących dramatyczne zdarzenia z historii Polski: zabory, walkę o wolność oraz moment odzyskania niepodległości. Stąd też obecność w przedstawieniu diabłów wyobrażających zaborców, którzy przy dźwiękach dramatycznej muzyki rozdarli mapę Polski na trzy części i brutalnie ją zniszczyli. To oni też stoczyli nierówną walkę z polskimi flagami, by je zniewolić. Na szczęście na końcu triumfalnie wkroczyła dziewczyna (uczennica klasy siódmej recytująca wzruszającą „Pieśń o fladze” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego) - symbol wolnej Polski, a pierwsze nuty piosenki „Niepodległa, niepokorna” sprawiły, że zarówno aktorów, jak i widzów ogarnął entuzjazm. Wszyscy wiwatowali, unosząc do góry biało-czerwone flagi i kwiaty, i kołysząc nimi w rytm radosnej melodii.

             

        • Wierszem i piosenką o Polsce
          • Wierszem i piosenką o Polsce

          •           To już tradycja, że w tygodniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamionce Wielkiej wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Kamionce Wielkiej organizują Konkurs Polskiej Poezji oraz Pieśni Patriotycznej, a patronat honorowy nad konkursem sprawuje Wójt Gminy Kamionka Wielka, Pan Andrzej Stanek. Tak było i tego roku.

                   W dniu 07.11.2023 uczniowie naszej szkoły brali udział w niecodziennej lekcji patriotyzmu, doskonaląc umiejętności recytatorskie i wokalne, i współzawodnicząc w przyjaznej atmosferze z kolegami ze szkół podstawowych z terenu gminy. Swoje artystyczne talenty w konkursowych zmaganiach z powodzeniem prezentowało pięcioro uczniów naszej placówki - w kategorii pieśni: Milena Kogut z kl. 4, Aleksandra Mężyk z kl. 6 i Anna Michalik z kl. 6, a w kategorii poezji: Julia Zaczyk z kl. 7 i Kamil Kruczek z kl. 8.

                     Mamy powody do radości, bo w XVIII Gminnym Konkursie Polskiej Poezji Patriotycznej laureatem została Julia Zaczyk, zajmując II miejsce, zaś w XVII Konkursie Polskiej Pieśni Patriotycznej komisja artystyczna przyznała III miejsce Aleksandrze Mężyk.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udanych występów i życzymy kolejnych sukcesów!

        • Witajcie w naszej bajce…
          • Witajcie w naszej bajce…

          •           W poniedziałek 6 listopada w naszej szkole zrobiło się bajkowo, a to za sprawą akcji Samorządu Uczniowskiego, który zorganizował obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek celebrowanego co roku 5 listopada. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej przygotowano baśniową scenografię przedstawiającą stromą górę z magicznymi zamkami rodem z animacji Disneya – patrona tego barwnego święta, a szkolnymi korytarzami na każdej przerwie sunął korowód barwnych bohaterów: wróżek, czarodziejów, smoków, księżniczek… Ulubionymi postaciami ze świata bajek okazały się: Myszka Miki, Kubuś Puchatek, Kopciuszek, Czerwony Kapturek oraz Spider-Man. Punktem kulminacyjnym obchodów było spotkanie integracyjne na sali gimnastycznej wszystkich uczniów, którzy w całej okazałości mogli zaprezentować bajkowe przebrania i uwiecznić je na pamiątkowym zdjęciu.

                      Pomysłodawcy przedsięwzięcia zadbali nie tylko o dobrą zabawę. Pamiętając o przesłaniu polskiego bajkopisarza, Ignacego Krasickiego, i w myśl głoszonej przez niego zasady „uczyć bawiąc”, przygotowali krótką historię bajki, poczynając od legendarnego twórcy gatunku – niewolnika Ezopa z Frygii żyjącego w VI w. p. n. e., poprzez utwory Charlesa Perraulta (twórcy Kota w butach czy Kopciuszka), braci Grimm (autorów Królewny Śnieżki czy Jasia i Małgosi) i, oczywiście, Walta Disneya, którego produkcje, takie jak: Myszka Miki czy Kaczor Donald towarzyszą kolejnym pokoleniom miłośników kreskówek od 100 lat. Nie zabrakło też informacji o polskich idolach dzieciaków, czyli Reksiu, Bolku i Lolku oraz Misiu Uszatku.

                     Mamy nadzieję, że magiczny nastrój i radość, jaką wnieśli bohaterowie bajek do codziennej szkolnej rzeczywistości, pozostanie z nami przez jakiś czas, a ich niezwykłe przygody będą inspirowały dzieci i młodzież, pokazując, że wszystko jest możliwe jak w bajce...

             

             

        • Uczniowie kl.4-6 w programie „BYĆ JAK IGNACY – NAUKA PEŁNA ENERGII”
          • Uczniowie kl.4-6 w programie „BYĆ JAK IGNACY – NAUKA PEŁNA ENERGII”

          •           W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 4-6 uczestniczą w VIII edycji programu oświatowego dla szkół podstawowych Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. W tej edycji członkowie koła naukowego „Robociki Fotowoltaiki” z pomocą Ignacego, robota Blu oraz ciekawych gości nauczą się pracować metodą naukową, zdobędą wiedzę o wielu różnych rodzajach energii, a także poznają ciekawych, współczesnych naukowców i specjalistów z dziedziny energetyki.

                  Udział w programie „Być jak Ignacy” to niezwykła okazja do rozwijania umiejętności                            badawczych i odkrywania tajemnic nauki.

                  

        • Wycieczka do Nowego Wiśnicza i Kopalni Soli Bochnia
          • Wycieczka do Nowego Wiśnicza i Kopalni Soli Bochnia

          •  

                        Dnia 19.10.2023 r. uczniowie z klas 4-8 brali udział w wycieczce do Nowego Wiśnicza oraz Bochni, co stanowiło okazję do integracji dzieci i młodzieży naszej szkoły. Organizatorzy zapewnili uczestnikom wyjazdu bardzo bogaty program. Wielką atrakcją turystyczną okazał się zamek w Wiśniczu - potężna siedemnastowieczna twierdza, jedna z największych w Rzeczypospolitej -wyjątkowe miejsce, w którym przenika się historia ze współczesnością.

            Zwiedzanie imponującej budowli połączone zostało z zajęciami edukacyjnymi z zakresu alchemii.

                      W scenariuszu warsztatów nie zabrakło przybliżającej uczniom dziedzictwo wiśnickiego zamku interesującej pogadanki historycznej oraz części praktycznej, podczas której uczniowie posługiwali się prostym sprzętem laboratoryjnym, poznawali świat wszystkimi zmysłami, rozwijając w sobie pasję badawczą i rozbudzając wyobraźnię.

                     Po ekscytujących, ale i wyczerpujących zajęciach uczestnicy szkolnej eskapady udali się na małe co nieco do McDonalda, by nabrać energii przed czekającym ich kolejnym punktem programu, czyli zwiedzaniem zabytkowej Kopalni Soli Bochnia. Podziemna trasa okazała się niezwykłą podróżą przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni - wspaniałe solne komory i urokliwe kaplice z solnymi rzeźbami, tworzące tajemnicze „kryształowe” miasto. Uczniowie mogli poznać też narzędzia i urządzenia górnicze, za pomocą których wydobywano cenny minerał.

                     Równie niesamowitych wrażeń dostarczyła dzieciom i młodzieży Podziemna Ekspozycja Multimedialna umożliwiająca odbycie swego rodzaju podróży w czasie sięgającej okresu panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Spotkania z przedstawicielami różnych warstw średniowiecznego społeczeństwa: polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa okazały się niecodzienną lekcją historii.

                      Wędrówkę przez kopalniane labirynty wzbogacił też udział w programie zatytułowanym „Dar Księżnej Kingi”. Uczniowie poznali dzięki niemu dzieje miasta związanego z postacią ksieni starosądeckiego klasztoru, która obdarowując mieszkańców Bochni drogocennym minerałem, zmieniła losy tej miejscowości oraz całego polskiego królestwa. Wiedzę zdobytą podczas spotkania ze świętą Kingą uczniowie mieli sposobność sprawdzić, rozwiązując krzyżówkę i quiz skojarzeniowy - magia soli. Finałem pobytu w kopalni była godzinna zabawa w podziemnej hali sportowej.

                      Wyjazd można uznać za bardzo udany – dopisała pogoda i humory, a uczniowie zgodnie przyznali, że na takie lekcje historii mogliby uczęszczać codziennie.

        • Zanim przyjedzie pogotowie...
          • Zanim przyjedzie pogotowie...

          •         Dnia 18.10.2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z ratownikami, którzy przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczenia praktyczne połączone zostały z pogadanką na temat sytuacji, w których nasz ratunek może okazać się niezbędny, bo od niego zależeć może ludzkie życie i zdrowie. Nie zawsze na miejscu wypadku są osoby dorosłe, które wezwą pomoc, dlatego każde dziecko powinno znać numery alarmowe oraz odpowiednio zareagować w sytuacji kryzysowej, zanim przyjedzie lekarz czy ratownicy pogotowia.

                     Ratownicy pouczyli dzieci i młodzież, że przed przystąpieniem do akcji ratowniczej muszą ocenić, czy są w stanie poradzić sobie z tym zadaniem. Bezwzględnie jednak należy jak najszybciej zaalarmować znajdującą się najbliżej osobę dorosłą, utrzymując kontakt słowny z poszkodowanym i starając się zapewnić mu komfort fizyczny oraz psychiczny. Powinniśmy zawsze reagować, gdy człowiek zachowuje się w nienaturalny sposób, np.: krzyczy z bólu, osuwa się na podłoże, traci przytomność, krwawi z nosa – widać, że cierpi i sam sobie nie poradzi, a w pobliżu poszkodowanego nie ma w tym momencie osoby dorosłej. Ponadto, należy ocenić, czy miejsce, w którym udzielamy pomocy, jest bezpieczne – rozglądnąć się dookoła, upewniając się, że nie znajdujemy się na szlaku komunikacyjnym, np. na ruchliwej ulicy. Sprawdzamy również, czy temperatura otoczenia jest odpowiednia i czy możemy zostać w danym miejscu dłużej, nie narażając się na udar słoneczny czy odmrożenia. Zwracamy także uwagę na to, czy w pobliżu nie ma jakichś ruchomych elementów, które mogłyby w nas uderzyć, np. gałęzi drzew podczas burzy.

                     Na zakończenie spotkania goście wyrazili nadzieję, że wypadki podobne do omawianych na szkoleniu nigdy nie przydarzą się nikomu z nas i jeszcze raz zaapelowali, byśmy nigdy nie przechodzili obojętnie obok osób, które potrzebują pomocy.

        • Jesienne zabawy - zwierzęta z kasztanów
          • Jesienne zabawy - zwierzęta z kasztanów

          • Jakie zwierzęta można zrobić z kasztanów i plasteliny pokazały dzieci na świetlicy. Każdy mógł spróbować stworzyć kasztanowe zwierzaki. Wystarczyły kasztany, plastelina i wykałaczki żeby wyczarować cuda.
        • Spotkanie z podróżnikiem - Podróż do Indii
          • Spotkanie z podróżnikiem - Podróż do Indii

          • 17 października uczniowie naszej szkoły odbyli fascynującą podróż do Indii

            w ramach cyklicznych „Spotkań z podróżnikiem”.

            Dzięki opowieściom Pana  Dariusza mieliśmy możliwość wtopienia  się w tłumy przechodniów codziennie zalewających największe miasta Indii, odwiedziliśmy duchową stolicę Indii – Waranasi,  Złotą Świątynie Sikhów w Amritsarze,  spędziliśmy kilka chwil  w świątyni Karni Mata, w której świętym zwierzęciem jest szczur, odbyliśmy  podróż po Gangesie – świętej rzece milionów hindusów, podziwialiśmy wspaniały Taj Mahal – według wielu najpiękniejszy pomnik miłości na Ziemi, zobaczyliśmy przedziwne pałace, jak i  dzielnicy nędzy.            

            Zobaczyliśmy  fascynująca podróż, podczas której na grzbiecie wielbłąda podróżnicy przemierzyli Pustynię Thar, widzieliśmy słynne Niebieskie Miasto.  Usłyszeliśmy o Gandhim i niepodległych Indiach. Mieliśmy  także okazję poczuć atmosferę Tybetu i zdobyć kilka szczytów w Himalajach.

                 Dziękujemy za fantastyczną  i nietypową lekcję geografii i czekamy na kolejne spotkanie.

        • Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia
          • Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia

          •          Dnia 13 października odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem klasy I. Jest to święto wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz pracowników niepedagogicznych zatrudnionych w szkołach.

                   Na początku, odświętnie ubrani uczniowie w formie wierszy i piosenek podziękowali Pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud, cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość. Przedstawiciele poszczególnych klas złożyli życzenia, a uczniowie odśpiewali huczne „100 lat”.

                    Następnie pierwszoklasiści pięknie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne wyrażone nie tylko wierszem, śpiewem, ale też tańcem. Po zdanym „egzaminie” z wiedzy, wszyscy udowodnili, że są gotowi do roli ucznia. Po złożeniu uroczystej przysięgi, błogosławieństwie udzielonym przez księdza Proboszcza, Pani dyrektor Jadwiga Łęczycka, w pełni zasłużenie, przyjęła ich oficjalnie do społeczności uczniowskiej. Na końcu pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i rogi obfitości.

        • Przeciwpożarowy trening ewakuacyjny
          • Przeciwpożarowy trening ewakuacyjny

          •        Dnia 28.09.2023 r. o godzinie 9.00 w naszej szkole zabrzmiał sygnał alarmowy – trzy serie po pięć dzwonków. Po każdej serii następowała pięciosekundowa przerwa. Wszyscy uczniowie

            oraz pracownicy szkoły opuścili budynek i zebrali się na boisku sportowym, czyli w miejscu bezpiecznym. Przeciwpożarowy trening ewakuacyjny przebiegł szybko, sprawnie i bez zakłóceń - średni czas ewakuacji wyniósł 3 minuty i 50 sekund.

                        Patronat nad akcją objęła miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Królowej Górnej. Strażacy czuwali nad prawidłowością przeprowadzonej ewakuacji, a po jej zakończeniu przyjęli od pani Dyrektor, Jadwigi Łęczyckiej, sprawozdanie z ilości ewakuowanych osób.

          • Wycieczka klas 1- 3 do Kopalni Soli w Bochni

          • Zwiedzanie zabytkowej Kopalni Soli w Bochni przez klasy 1-3, nie było zwykłą wycieczką szkolną, ale niezwykłą podróżą przez najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska kopalni.

            Zwiedzanie miało charakter podróży w czasie. Podróż przez historię górnictwa solnego rozpoczęła się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Spotkania z polskimi królami, żupnikami genueńskimi, a także duchem mnicha cystersa stanowiło niecodzienną lekcję historii.

             

        • Gminny turniej piłki nożnej
          • Gminny turniej piłki nożnej

          •        W szkole podstawowej w Mystkowie odbył się Gminny Turniej piłki nożnej. Uczestnicyzło w nim 13 drużyn chłopców i dziewcząt. Doskonale wypadli w nim uczniowie naszej szkoły zajmując w kategorii dziewcząt 1 miejsce, a chłopców 3 miejsce.

            Gratulujemy