• Podsumowanie pracy grupy Public Achievement „Interaktywni”

Grupa „Interaktywni” działała w roku szkolnym 2018/2019 i jako cel obrała sobie zdobycie środków finansowych na zakup nowych zamków do drzwi toalet (niektóre z nich są zepsute lub w ogóle nie ma ich w drzwiach).

• Korytarz szkolny moich marzeń

•     Korytarz szkolny moich marzeń

Po wakacjach na naszych szkolnych korytarzach pojawią się kreatywne strefy gier. Popularne gry planszowe przeniesione na duży format, to nowatorska forma spędzania przerw międzylekcyjnych.

• „Koloratorium” warte 15 tysięcy

• Jednym z najważniejszych wydarzeń mijającego roku szkolnego było zdobycie przez panią Beatę Koziak zaszczytnego tytułu „Nauczyciela na Medal”. Choć artykuł na ten temat pojawił się już na stronie internetowej naszej szkoły, warto powrócić do tego wydarzenia ze względu na to, że z inicjatywy nagrodzonej naszej Pani od fizyki i matematyki uczniowie mogli wziąć udział w projekcie o nazwie „Koloratorium”.
          • Nasza szkoła w Drużynie Energii

Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej wzięła udział w 2. edycji Konkursu „Drużyna Energii”. Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz szkolnego koordynatora konkursu, pani Beaty Koziak, otrzymaliśmy aż 40 firmowych dwuczęściowych (koszulka i spodenki) kompletów odzieży sportowej.

• Czas na wakacje

No i stało się! Nadszedł czas upragnionych wakacji. W tym roku są one szczególnie długie, ponieważ trwają aż 74 dni. Cieszymy się z tego niezmiernie, bo- jak głoszą słowa znanej piosenki- „wakacje to najlepszy dla każdego czas”.

Zanim jednak uczniowie naszej szkoły rozpoczęli wakacje, wzięli udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Na Mszę świętą udaliśmy się wspólnie, podążając za sztandarem. Podczas nabożeństwa celebransi modlili się za uczniów oraz pracowników szkół z naszej parafii, dziękując za miniony rok szkolny oraz prosząc o Opiekę Boską na wakacyjnych szlakach.

Kiedy po zakończonej mszy przybyliśmy do szkoły, przed jej budynkiem miało miejsce przekazanie sztandaru szkoły przez jej absolwentów ich młodszym kolegom i koleżankom z klasy VII. Absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie, że będą w dalszym życiu pomnażać to wszystko, czego nauczyli się podczas edukacji w Królowej Górnej. Młodsi koledzy i koleżanki obiecali natomiast, iż godnie ich zastąpią.

Podczas uroczystego apelu na sali gimnastycznej pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka, wraz z wychowawcami rozdali nagrody oraz świadectwa wyróżnienia najlepszym uczniom. Pani Dyrektor wręczyła ponadto dyplomy upoważniające „najlepszych z najlepszych” do otrzymania stypendium naukowego. Podkreśliła ponadto ogromną wagę współpracy z rodzicami. Podziękowała im oraz nauczycielom, pożegnała jeszcze raz absolwentów i wszystkim życzyła udanych wakacji.

Ostatnia w tym roku szkolnym lekcja wychowawcza nie trwała długo i była chyba najwspanialszą lekcją w całym roku szkolnym, ponieważ jej koniec oznaczał początek upragnionych, długo wyczekiwanych wakacji. Życzymy wszystkim, aby były one słoneczne, pełne przygód, bezpieczne- po prostu niezapomniane. I do zobaczenia… dopiero we wrześniu.