• Jak nie czytam - Jak czytam!

• 26.06.2023 19:33
        • W dniu 7 czerwca nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam!"

Uczniowie  przynieśli swoją ulubioną książkę i przez wyznaczony czas każdy czytał to, co lubi.
        • Mamy nowych czytelników

• 06.01.2023 17:18
        •   Dnia 21 grudnia 2022 roku odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści przybyli do biblioteki szkolnej wraz z wychowawczynią panią Dorotą Poręba.

• Dzień Pluszowego Misia za nami. Konkurs rozstrzygnięty, nagrody rozdane.

• 13.12.2022 19:39
        • 25 listopada, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji

biblioteka zorganizowała konkurs plastyczny pt.:" Mój Przyjaciel Miś", w którym mogli wziąć udział uczniowie klas 1-6.

Dzieci wykazały się dużą kreatywnością -  nie tylko malowały, wyklejały, lepiły, ale również szyły pluszaki.

Wszystkim gratulujemy zaangażowania i pomysłowości. Wyróżnione prace zostały nagrodzone dzięki Radzie Rodziców, która zafundowała nagrody.

Dziękujemy!
        • Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• 13.12.2022 19:36
        • Październik upłynął nam jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka zorganizowała konkursy:

- na najciekawszą zakładkę do książki, w którym mogli brać udział uczniowie klas 1-8,

- reklama biblioteki pt.: "Z książką Ci do twarzy", skierowany do uczniów klas 4-8.

Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Wyróżnione prace zostały nagrodzone.

• 29 września - Dzień Głośnego Czytania

• 07.11.2022 10:35
        • Jak co roku, z inicjatywy Polskiej Izby Książki obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzieci wraz z nauczycielami zaangażowali się w tę akcję.

Na lekcjach języka polskiego w klasach 4-8 czytaliśmy fragmenty różnych książek - oczywiście  na głos. Natomiast dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego wsłuchiwały się uważnie w bajkę czytaną przez Panią bibliotekarkę.