• Aktualności

      • Ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

      • Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie, jak co roku w październiku dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następne składają przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczą w ceremonii pasowania piórem, po której już oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.

       Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia wszyscy uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 11 października 2019r.
       Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści po występie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
        Wychowawczyni wraz z Panią Dyrektor oraz Przewodniczącą Rady Rodziców wręczyły pierwszakom pamiątkowe dyplomy, a rodzice niespodziankę w postaci kuferków edukacyjnych oraz rożków obfitości ze słodyczami. Na koniec Dyrektor Szkoły Pani Jadwiga Łęczycka skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie starsi uczniowie zaprezentowali swój krótki, aczkolwiek wymowny program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 
       Po uroczystej akademii pierwszoklasiści zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

       Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce, jak najlepszych ocen na pierwszym szklonym świadectwie i powodów do radości!

        

        

      • Program Profilaktyczny Debata

      • Dnia 10 października 2019 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne, które prowadzili pedagodzy Urszula i Grzegorz Tokarczyk pracujący w Pracowni Profilaktyki Gaudium. W zajęciach  wzięli udział uczniowie klasy piątej oraz szóstej.

       Debata jest  programem rekomendowanym  m. in. przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Ośrodek Rozwoju Edukacji. Program ten z zakresu profilaktyki alkoholowej autorstwa Krzysztofa Wojcieszka adresowany jest głównie do młodzieży, u której w większości nie nastąpiła  jeszcze inicjacja alkoholowa.

       Ma on charakter uprzedzający, jego zadaniem jest zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu i towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy abstynencji.

       Uczniowie analizowali  korzyści i starty jakie  przynosi używanie bądź  nadużywanie alkoholu, co mogli sprawdzić uczestnicząc w scenkach zaproponowanych przez panią Urszulę.  Wniosek nasuwał się sam – korzyści nie było żadnych (uczniowie stopniowo wykreślali podane wcześniej przez siebie propozycje), strat z kolei było dużo…

        

        

        

        

      • Konkurs Piosenki Religijnej

      • W sobotę 12 października w kościele parafialnym w Królowej Górnej odbył się konkurs, w którym udział wzięli uczniowie i uczennice naszej szkoły.

       1 miejsce w kategorii zespołów zdobyli: Daria Siedlarz (śpiew, instr. perk.), Magdalena Siedlarz (śpiew, skrzypce), Zuzanna Kmak (śpiew), Sara Poręba (śpiew), Nikodem Mężyk (śpiew), Kacper Janus (śpiew, instr. perk.)

       Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 1 Aleksandra Mężyk w kategorii solistów.  GRATULUJEMY!!!

      • Jak przygoda, to tylko w Warszawie…

      •       W dniach 7- 9 października przeżyliśmy wspaniałą przygodę w stolicy naszego kraju- Warszawie. Spędziliśmy tam niezapomniany czas podczas trzydniowej wycieczki. Wiele zobaczyliśmy, wiele się nauczyliśmy, zdobyliśmy nowe doświadczenia, ale przede wszystkim dobrze się bawiliśmy.

              Z Królowej Górnej wyjechaliśmy bardzo wcześnie, około 5.00, ale w autobusie chyba nikomu nie chciało się spać. Kiedy zaś dotarliśmy do Warszawy, zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku Królewskiego. Następnie miało miejsce „ciche zwiedzanie” Starego i Nowego Miasta (zobaczyliśmy m. in. Syrenkę- wizytówkę stolicy). W tym pierwszym dniu wycieczki zwiedziliśmy także Łazienki Królewskie oraz dane nam było zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza.

             W drugim dniu naszej przygody pojechaliśmy na Stadion Narodowy- miejsce,
       o zwiedzeniu którego marzy każdy fan piłki nożnej. Przewodnik poprowadził nas trasą: „Poczuj się jak VIP”. To, co się czuje na stadionie, jest nie do opisania, można sobie tylko wyobrazić, jaka atmosfera panuje tam podczas meczu naszej reprezentacji.

              Panoramę Warszawy podziwialiśmy oczywiście z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Kiedy wszyscy napatrzyliśmy się na stolicę „z góry”, udaliśmy się do Centrum Nauki „Kopernik”. Poznawanie praw nauki w tym miejscu to czysta przyjemność.

               W końcu nadszedł dzień naszego powrotu do domu. Zanim jednak to nastąpiło, zdążyliśmy wziąć udział w lekcji muzealnej w Wilanowie oraz zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Nasza obecność w tym miejscu była swego rodzaju hołdem złożonym bohaterom z 1944 roku.

               Droga powrotna do domu nikomu się nie dłużyła. Cieszyliśmy się, że wracamy, chociaż wszyscy z pewnością zostalibyśmy w stolicy na dłużej.

      • Odblaskowa Szkoła

      • Rok szkolny - 2019/2020

       Nasza szkoła przystąpiła do konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA” . 

       Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

        

       Organizatorami konkursu są:

       • Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

       • Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

       • Kuratorium Oświaty w Krakowie

       • Małopolski Urząd Wojewódzki

       • Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

       • Zadaniem dzieci biorących udział w konkursie jest wykonanie pracy prezentujacej tematykę „JESTEM WIDOCZNY NA DRODZE” w dowolnej technice i formacie.

        Celem tego konkursu jest zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę przestrzegania zasad obowiązujących w ruchu drogowym oraz dbania o swoje bezpieczeństwo na drodze.

         

        W ramach akcji uczniowie biorą udział w konkursie plastycznym oraz wiedzy na temat bezpieczeństwa

        W związku z udziałem naszej szkoły w wojewódzkim konkursie: „ODBLASKOWA SZKOŁA” został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem: „Jestem widoczny jestem bezpieczny”

         

         

      • MegaMisja- program kompetencji cyfrowych, medialnych i informacyjnych w naszej szkole!

      • Rozpoczynamy przygodę!

       • 27 września br. w naszej szkole rozpoczęły się niezmiernie ciekawe zajęcia dla klas II i III pt "MegaMisja". Jest to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Jego celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów, oraz to by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów, a nauczyciele mieli dostęp do sprawdzonych materiałów, dzięki którym mogą prowadzić nowoczesne zajęcia dla dzieci. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii. Przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.

       • Nie wszyscy młodzi internauci wiedzą, jak wiele wartościowych treści kryje sieć i jak korzystać z niej w sposób bezpieczny. Dlatego warto zachęcać dzieci do poznawania zasad bezpiecznego internetu oraz przygotować je do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny. Można to robić poprzez zabawy edukacyjne, w grupie i w szkole, gdzie najmłodsi spędzają dużo czasu. MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja:) Zajęcia odbywają się w każdy piątek, a prowadzą je panie: Kinga Poręba i Anna Skwarek-Nowak.

       • Zdjęcia i relacje ze wszystkich zajęć dostepne sa na stronie:
        https://platforma.megamisja.pl/katalog-relacji/1006

       • Wróć do listy artykułów
      • Piłkarskie sukcesy naszych drużyn młodszych

      •        4 października na hali sportowej w Mystkowie odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej Drużyn Młodszych. Nasza szkoła wystawiła swoje najlepsze zawodniczki i zawodników. Pełen emocji turniej przyniósł awans drużynie dziewcząt oraz 3 miejsce drużynie chłopców.

       Nasze zawodniczki rywalizowały pośród sześciu drużyn i po brawurowej grze zdobyły 1 miejsce wygrywając obydwa mecze w grupie i mecz finałowy.

       W turnieju chłopców wzięło udział 7 zespołów a nasi piłkarze stanęli na trzecim stopniu podjum.  GRATULUJEMY!!!

       Skład drużyny dziewcząt: Sara Poręba, Daria Siedlarz, Dorota Gaj, Julia Grzyb, Anna Ptak, Magdalena Siedlarz, Karolina Bagnicka

       Skład drużyny chłopców: Adrian Grybel, Mateusz Ptak, Jacek Janus, Maciej Ogorzałek, Oskar Ptak, Piotr Wolak, Karol Groń

      • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole.

             4 października w naszej szkole "królowała" matematyka, a dokładniej rzecz biorąc, tabliczka mnożenia. Wszystko za sprawą obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. 

               Kto tylko chciał, mógł wziąć udział w matematycznych zmaganiach. Sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia, zostać obdarowanym słodyczami oraz wziąć udział w konkursach, które w tym dniu zostały zorganizowane. Już od samego rana można było losować cukierki z doklejonymi do nich karteczkami z działaniami z zakresu tabliczki mnożenia. Zadania natomiast konkursowe przygotowane zostały na specjalnych kartonikach oraz drewnianych tabliczkach. Duża w tym rola organizatora akcji, pani Beaty Koziak oraz pomagających jej uczniów. Bardzo ważnym elementem zabawy były zadania wykonywanie z użyciem Kart Grabowskiego.

             W konkursowe szranki stanęli uczniowie klas III- VIII. Zwycięzcy z każdej klasy zostaną wyłonieni niebawem, zaś same obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia stanowiły naprawdę dobrą matematyczną zabawę.

        

      • Powiatowe Jesienne Biegi Przełajowe

      •           Kolejne sukcesy sportowe naszych uczniów w Powiatowych Jesiennych Biegach Przełajowych, które odbyły się 2 października w Muszynie. Drużyna dziewcząt rocznik 2007 i młodsze w składzie: Julia Grzyb, Dorota Gaj, Magdalena Siedlarz, Daria Siedlarz, Sara Poręba, Karolina Bagnicka, Julia Bagnicka, Wiktoria Stanek, Karolina Czyżycka,  Anna Ptak i Marika Janus zajęła 5 miejsce po zaciętej walce i niewiele brakło, aby stanąć na najwyższym podium gdyż do 7 zmiany nasze zawodniczki biegły na pierwszym miejscu. Chłopcy natomiast do piątej zmiany walczyli o medal, ale później zabrakło sił i wytrenowania ostatecznie zakończyli rywalizację na 16 miejscu.

               W następnym roku będzie lepiej. Opiekę nad uczniami sprawował Pan Sławomir Konopacki. Gratulacje!!!

     • Sport Przeciw Przemocy
      • Sport Przeciw Przemocy

      •            Dnia 27-09-2019r. Szkolna drużyna w STREET-BALL w składzie Kamil Czyżycki, Kacper Wolak, Karol Apola i Kamil Siedlarz wzięła udział w turnieju Sport Przeciw Przemocy oraz w akcji „Sztafeta pomocy” organizowanym przez Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu. Nasi zawodnicy zorganizowali na cel charytatywny  zbiórkę pieniędzy w naszej szkole i przekazali je organizatorom.            

                 Pieniądze te przeznaczone będą na rehabilitację 2 uczniów „Samochodówki”, którzy potrzebują pomocy. Organizatorzy docenili zaangażowanie w tą szczytną inicjatywę przekazując list gratulacyjny dla szkoły i medal Sztafety Pomocy dla opiekuna i trenera drużyny Pana Sławomira Konopackiego.      

                 Podczas rywalizacji sportowej nasi uczniowie zaprezentowali się również na medal i zajęli trzecie miejsce otrzymując medale i nagrody rzeczowe.

       GRATULACJE!!!

      • Dzień Głośnego Czytania

      • 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Głośne czytanie, zwłaszcza dzieciom, stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. W naszej szkole czytaliśmy głośno w poniedziałek – 30 września, w dodatku na każdej lekcji. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy.

      • Minilaboratorium oficjalnie otwarte

      •       Dzień 27 września 2019 r. pozostanie na długo w pamięci władz, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły. Wszyscy bowiem wzięliśmy udział w uroczystym otwarciu nowoczesnego minilaboratorium biologiczno- chemicznego.

              Oprócz społeczności szkolnej w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: wójt Gminy Kamionka Wielka, Andrzej Stanek, dyrektor Gminnego Zespołu Administracji Szkół, radni Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych, sołtys wsi Królowa Górna, członkowie Rady Rodziców oraz ubiegłoroczni absolwenci szkoły. Zgromadzonych na sali gimnastycznej gości oraz uczniów, nauczycieli i pracowników powitała Pani Dyrektor, mgr Jadwiga Łęczycka, która w swoim przemówieniu wyraziła nie tylko swoją radość z powstałego laboratorium, ale także podkreśliła ogromne zaangażowanie pani mgr Beaty Koziak oraz uczniów byłego królewskiego gimnazjum, dzięki którym warta 15 tysięcy, nowoczesna pracownia stała się własnością szkoły. Dzięki ich pracy szkoła wzięła udział w projekcie, Fabryki Farb i Lakierów „Śnieżka” S.A. o nazwie „Koloratorium”.

                 Przypomnijmy, że było to przedsięwzięcie, które za cel stawiało sobie odkrycie przed uczniami niezwykłego świata chemii i biologii. W ramach projektu  szkoła „walczyła” o laboratorium biologiczno- chemiczne warte 30 tys. zł. Zdobyła drugą nagrodę, czyli kwotę 15 tys. na remont oraz wyposażenie w nowoczesne pomoce naukowe pracowni biologiczno- chemicznej. Głównym elementem projektu był konkurs, w którym wzięli udział uczniowie klas 4- 8 oraz gimnazjaliści. Już w pierwszym etapie konkursowych zmagań szkole w Królowej Górnej udało się pozyskać bon o wartości 1000 zł do wydania w sklepie „Śnieżka”.

              W etapie eliminacyjnym szkoły wraz z uczniami zdobywały punkty za najróżniejsze aktywności, poczynając od prostych działań, jak np. założenie profilu szkół na platformie, a kończąc na opublikowaniu fotorelacji z lekcji przeprowadzonej na podstawie materiałów zamieszczonych w serwisie „Koloratorium” . Do etapu finałowego zakwalifikowano 33 szkoły w tym Szkołę Podstawową w Królowej Górnej. W etapie tym zadaniem szkół było nagranie krótkiego 100- sekundowego filmiku, którego tematem były związki z przyrodą. No i stało się, filmik nakręcony przez naszą młodzież uplasował się na 2. pozycji, zaś szkoła zyskała pokaźną kwotę na stworzenie minilaboratorium.

            Po zakończeniu przemówienia pani Dyrektor głos zabrała koordynator projektu, pani Beata Koziak, która przedstawiła zebranym kulisy udziału projekcie, udziału okupionego dużym wkładem pracy jej samej oraz pozostających pod jej opieką uczniów. Wójt natomiast w swoim przemówieniu pogratulował szkole sukcesu oraz podkreślił nowatorski charakter zrealizowanego przedsięwzięcia.

             Następnie wyświetlono filmik, który „zdobył” nagrodę, zaś swój wkład w uroczystość otwarcia minilaboratorium zaprezentowali sami uczniowie, przedstawiając spektakularne doświadczenia chemiczne oraz ciekawostkize świata biologii. Podczas pokazu użyli oni pomocy naukowych stanowiących wyposażenie nowej pracowni.

           Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście, z panem Wójtem, Andrzejem Stankiem, na czele oraz pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka. Po zakończeniu natomiast tej wiekopomnej chwili gospodarz gminy podkreślił wagę doświadczeń w nauczaniu chemii i biologii. Od tego momentu dzieci i młodzież owe doświadczenia będą mogli przeprowadzać w odnowionej, wyposażonej w nowoczesne pomoce naukowe pracowni.

            Powstanie w naszej szkole minilaboratorium biologiczno- chemicznego na miarę XXI wieku to bardzo ważne wydarzenie. O jego szczególnej wartości natomiast świadczy fakt, na który w swoim przemówieniu zwróciła uwagę pani Dyrektor, mówiąc: „Sami zdobyliśmy środki na realizację dużego przedsięwzięcia”. Można więc z pełną świadomością stwierdzić, że nasza radość jest tym większa, iż to wielkie dzieło jest wyłącznie zasługą szkoły, jej aktywnych uczniów oraz równie aktywnego i zaangażowanego w swoja pracę opiekuna.

      • Korytarz, o jakim marzyliśmy

      •    19 września nasze korytarze szkolne pokryły się popularnymi grami planszowymi. Koniec z lenistwem na przerwach.

         Od ubiegłego czwartku mamy możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu podczas przerw międzylekcyjnych. Kto chce, może pograć w ciekawe gry planszowe. Zabawa naprawdę jest przednia, zaś jej amatorów nie brakuje. 

             Przypominamy, że opisywana atrakcja powstała w ramach projektu "Korytarz szkolny moich marzeń".

      • Dzień Przedszkolaka

      • 20 września 2019r w naszym przedszkolu odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

       Dzieci bawiły się przy największych przebojach muzycznych, które przeplatane były zabawami integracyjnymi oraz konkursami. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal oraz słodki poczęstunek.

                   Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim dzieciom: uśmiechu, zabawy, marzeń . Niech pobyt w przedszkolu stanie się wielką, niezapomnianą PRZYGODĄ :)

      • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

      • O Akcji

       Czym jest Akcja „SZKOLE POMAGAMY I ŚWIAT OCZYSZCZAMY”?

       „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

      • Królówka startuje w konkursie "Na wypasioną rzeczkę"

      • 6 września uczniowie klasy V wraz z wychowawcą panem Tomaszem Skrabą oraz panią Jadwigą Borgosz, która uczy w naszej szkole chemii i biologii, udali  nad brzeg Królówki, aby zbadać poziom jej czystości. W tym celu przeprowadzili kilka eksperymentów chemicznych, dzięki którym udało im się ustalić poziom zanieczyszczenia rzeki płynącej przez naszą miejscowość. 

             Badania dzieci przeprowadziły w ramach projektu "EKO- Młodzi Badacze na Sądecczyźnie", którego najważniejszym punktem jest udział w konkursie "Na wypasioną rzeczkę". W związku z tym uczestnicy mogli posłużyć się walizką EKO- Badacza nadesłaną przez organizatora, Fundację "Horyzont360". O wynikach konkursu poinformujemy, kiedy zostanie on rozstrzygnięty.

      • Świetlica szkolna

      • Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach i w oczekiwaniu na zajęcia dodatkowe. Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1600. W roku szkolnym 2019/2020 wychowawcami świetlicy szkolnej są: A.Kumorek, A.Migacz, J.Pałka i K.Czeluśniak. 

       Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Dodatkowo dzieci przebywające w świetlicy biorą udział w licznych zajęciach m. in.: zajęciach plastyczno-technicznych, czytelniczych, ruchowych, muzycznych, językowych, grach i zabawach stolikowych oraz zabawach tematycznych.

       Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach i w oczekiwaniu na zajęcia dodatkowe. Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1600. W roku szkolnym 2019/2020 wychowawcami świetlicy szkolnej są: A.Kumorek, A.Migacz, J.Pałka i K.Czeluśniak. 

       Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Dodatkowo dzieci przebywające w świetlicy biorą udział w licznych zajęciach m. in.: zajęciach plastyczno-technicznyc, czytelniczych, ruchowych, muzycznych, językowych, grach i zabawach stolikowych oraz zabawach tematycznych.

     • Nowy rok szkolny rozpoczęty
      • Nowy rok szkolny rozpoczęty

      •          Dzisiaj oficjalnie pożegnaliśmy wakacje i rozpoczęliśmy nowy rok szkolny- 2019/ 2010. O godzinie 8.30 zebraliśmy się w naszym kościele parafialnym, aby wziąć udział w uroczystej Mszy świętej. Po jej zakończeniu udaliśmy się do szkoły, aby uczestniczyć w dalszej części uroczystości.

               Podczas nabożeństwa modliliśmy się o powodzenie i Opiekę Boską w nadchodzącym roku szkolnym. Słowa kazania skierował do nas ksiądz Jan Radzik, który zwrócił uwagę, że każdy uczeń w szkole powinien zachowywać się poniekąd jak kierowca na drodze- stosować się do znaków, aby bezpiecznie dotrzeć do celu swojej wędrówki.

                 Pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka, powitała zgromadzonych przed budynkiem szkoły uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Każdy uczeń następnie został powitany przez panią Dyrektor serdecznym uściskiem dłoni. Po tym symbolicznym geście udaliśmy się do klas na spotkanie z wychowawcami.

                 Nowy rok szkolny się zaczął, więc życzmy sobie, aby był on udany dla wszystkich, którzy przez okres następnych 10 miesięcy codziennie będą przekraczać próg naszej podstawówki.

      • Dotacja 4500zł na projekt "Nie bój się królowej nauk"

      • Projekt polega na samodzielnym wykonywaniu pomocy dydaktycznych jako elementu nauki myślenia matematycznego w myśl zasady "Powiedz mi,a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem..."