• Klasy I-III

MegaMisja- program kompetencji cyfrowych, medialnych i informacyjnych w naszej szkole!

06.10.2019 20:46
        27 września br. w naszej szkole rozpoczęły się niezmiernie ciekawe zajęcia dla klas II i III
        pt "MegaMisja". Jest to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Jego celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów, oraz to by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów, a nauczyciele mieli dostęp do sprawdzonych materiałów, dzięki którym mogą prowadzić nowoczesne zajęcia dla dzieci. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii. Przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.

Nie wszyscy młodzi internauci wiedzą, jak wiele wartościowych treści kryje sieć i jak korzystać z niej w sposób bezpieczny. Dlatego warto zachęcać dzieci do poznawania zasad bezpiecznego internetu oraz przygotować je do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny. Można to robić poprzez zabawy edukacyjne, w grupie i w szkole, gdzie najmłodsi spędzają dużo czasu. MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja:)
        Zajęcia odbywają się w każdy piątek, a prowadzą je panie: Kinga Poręba i Anna Skwarek-Nowak.

Zdjęcia i relacje ze wszystkich zajęć dostępne są na stronie:

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

08.09.2019 17:38

Pożegnaliśmy wakacje i rozpoczęliśmy nowy rok szkolny- 2019/ 2010. 2 września o godzinie 8.30 zebraliśmy się w naszym kościele parafialnym, aby wziąć udział w uroczystej Mszy świętej. Po jej zakończeniu udaliśmy się do szkoły, aby uczestniczyć w dalszej części uroczystości.

Podczas nabożeństwa modliliśmy się o powodzenie i Opiekę Boską w nadchodzącym roku szkolnym. Słowa kazania skierował do nas ksiądz Jan Radzik, który zwrócił uwagę, że każdy uczeń w szkole powinien zachowywać się poniekąd jak kierowca na drodze- stosować się do znaków, aby bezpiecznie dotrzeć do celu swojej wędrówki.

Pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka, powitała zgromadzonych przed budynkiem szkoły uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Każdy uczeń następnie został powitany przez panią Dyrektor serdecznym uściskiem dłoni. Po tym symbolicznym geście udaliśmy się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Nowy rok szkolny się zaczął, więc życzmy sobie, aby był on udany dla wszystkich, którzy przez okres następnych 10 miesięcy codziennie będą przekraczać próg naszej podstawówki.