• PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY I

      PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLASY I

      17.02.2020 16:05
      Tuż przed feriami, 23 stycznia odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Na początek dzieci zapoznały się z działalnością biblioteki. Następnie musiały zdać egzamin ze znajomości bajek i baśni, aby stać się prawdziwymi czytelnikami. W przeprowadzeniu tego sprawdzianu pomagały bibliotekarzowi postacie z bajek, w które wcielili się uczniowie klasy V. Po zaliczeniu odpowiednich zadań, dzieci zostały symbolicznie pasowane na czytelników przez bibliotekarza, po czym złożyły przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Na koniec każde dziecko otrzymało zakładkę do książki. Od teraz biblioteka szkolna czeka na aktywnych czytelników, którzy zostaną nagrodzeni na koniec roku.
    • Spotkanie z Mikołajem

      Spotkanie z Mikołajem

      08.12.2019 20:14

      „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
      Wszystkie dzieci na Niego czekają.
      Moc prezentów każdemu przyniesie,
      Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

      Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie.
      6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszej szkoły...

       

      Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do szkoły zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne i słuchały rodziców.
      Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim osobiście wręczał przezenty – dla każdego coś dobrego!
      Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i wierszykami.
      Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. 

    • Kenia- spotkanie z podróżnikiem

      Kenia- spotkanie z podróżnikiem

      17.02.2020 16:05
      Położona we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim Kenia słynie przede wszystkim z safarii. Różnorodność krajobrazów to cecha Kenii, od lasów, przez sawanny, półpustynie i pustynie z bogatą fauną, która przyciąga turystów, spotkamy tu słonie afrykańskie, gepardy, bawoły, żyrafy, zebry i lwy. W Kenii można zobaczyć miejsca nieskażone wpływem cywilizacji, dziewiczą naturę oraz kulturę. Wspaniałe plaże ze złocistym piaskiem, egzotyczna roślinność i ciepły ocean to wizytówka Kenii. 

      Te, jak równiez wiele innych niesamowicie ciekawych wiadomości na temat tego kraju przekazała nam dziś pani, która wraz ze swoimi przyjaciółmi podróżuje po świecie, a następnie swoje przeżycia z podróży w atrakcyjny sposób przekazuje uczniom.

      Uczniowie naszej szkoły mieli okazję posłuchać i obejrzeć jak wygląda życie zwykłych ludzi w Kenii. Ponadto niektórzy z nich mogli przymierzyć stroje w jakich na co dzień chodzą kenijczycy. Co jakiś czas padały pytania nt. Kenii ze strony pani prowadzącej, a poprawne odpowiedzi były nagradzane słodką przekąską:).

      Wszystkim bardzo podobała się przygotowana prezentacja i już nie możemy doczekać sie następnej!

      Więcej zdjęć na:https://spkrolowagorna.edupage.org/album/

      Więcej informacji nt. podróżników na: www.trzask.pl

    • Dzień Życzliwości

      Dzień Życzliwości

      28.11.2019 14:26

      21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości.
      Organizatorem był Samorząd Uczniowski.

                

      Już od rana dało się zauważyć, że wystrój szkolnego korytarza różni się od tego, który widzimy codziennie. Wyrosło bowiem na nim kolorowe Drzewo Życzliwości, na którym zostały zawieszone żółte listki. Na nich z kolei uczniowie umieszczali rysunki oraz teksty świadczące o tym, że są oni ludźmi życzliwymi. Każdy, kto wziął udział w akcji, otrzymał w nagrodę żółtą Opaskę Życzliwości, którą mógł sobie założyć na rękę. Taka opaska na nadgarstku była widomym znakiem, iż mamy do czynienia z osobą życzliwą innym.

                  Pod Drzewem Życzliwości można było ponadto znaleźć kolorową Ramkę Życzliwości, w której wielu z nas chętnie robiło sobie zdjęcia. W całej szkole natomiast mogliśmy spotkać plakaty promujące postawę życzliwości.

                  Kolejny Dzień Życzliwości za nami, ale my nie powinniśmy zapomnieć, że jego idea obowiązuje nas przez cały rok. Życzmy więc sobie, aby tak było.

    • Konkurs Piosenki Europejskiej

      Konkurs Piosenki Europejskiej

      28.11.2019 14:26

      26 listopada młodzi uzdolnieni wokaliści ze wszystkich szkół w gminie Kamionka Wielka przybyli do Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej, by wziąć udział w XIII Gminnym Konkursie Piosenki Europejskiej. Przedsięwzięcie to od trzynastu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, będąc wspaniałą okazją do integracji szkolnego środowiska oraz promowania muzycznych i językowych talentów  poprzez zdrową rywalizację.

       

         

      Tegoroczny Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz  VII-VIII szkoły podstawowej.
      W skład konkursowego Jury weszli:

      - pani Natalia Biernacka – pedagog, lektor języka angielskiego, właściciel szkoły językowej Rudi Rood's – ekspert od języka angielskiego oraz przewodnicząca jury,

      - pani Magdalena Brzezicka – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Krużlowej – ekspert od języka niemieckiego,

      - pan Marian Bergański – nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siołkowej,  kierownik zespołu wokalno-instrumentalnego SYNKOPA – ekspert  od muzyki.  

      Za oprawę akustyczną odpowiadal pan Sławomir Siedlarz – nauczyciel muzyki ze Szkoły Podstawowej w Królowej Górnej, a za sprawy organizacyjne – nauczycielki języków obcych z tejże szkoły.

          Po powitaniu wszystkich zebranych przez konferansjerów, ceremonii otwarcia Konkursu dokonała pani Dyrektor Jadwiga Łęczycka. Miłą niespodziankę sprawiło wszystkim przybycie wójta Andrzeja Stanka na to wydarzenie. Właściwie pojmowana wspólpraca władz samorządowych ze środowiskiem szkolnym zawsze napawa otuchą.  

      W zmaganiach konkursowych wzięło udział dwudziestu dziewięciu uczestników.

      W trosce o dokonanie trafnych wyborów, członkowie Jury kierowałi się następującymi kryteriami oceniania:

      - poprawność językowa

      - umiejętności wokalne

      - dobór repertuaru i aranżacja

      - ogólny wyraz artystyczny

       

      Po wysłuchaniu 21 piosenek, Jury postanowiło, co następuje:

      Klasy I - III szkoły podstawowej:

      I miejsce – Aleksandra Mężyk ze Szkoły Podstawowej w Królowej Górnej

      II miejsce ex aequo –  duet Kamila Kiełbasa i Zuzanna Kogut ze Szkoły Podstawowej w Mszalnicy oraz Wiktoria Gądek ze Szkoły Podstawowej w Mystkowie

      III miejsce – Aleksandra Gręzicka ze Szkoły Podstawowej w Jamnicy

      Gratulujemy!