• Konkurs Piosenki Europejskiej

• 28.11.2019 14:26
      • 26 listopada młodzi uzdolnieni wokaliści ze wszystkich szkół w gminie Kamionka Wielka przybyli do Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej, by wziąć udział w XIII Gminnym Konkursie Piosenki Europejskiej. Przedsięwzięcie to od trzynastu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, będąc wspaniałą okazją do integracji szkolnego środowiska oraz promowania muzycznych i językowych talentów  poprzez zdrową rywalizację.

• Tegoroczny Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz  VII-VIII szkoły podstawowej.
        W skład konkursowego Jury weszli:

- pani Natalia Biernacka – pedagog, lektor języka angielskiego, właściciel szkoły językowej Rudi Rood's – ekspert od języka angielskiego oraz przewodnicząca jury,

- pani Magdalena Brzezicka – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Krużlowej – ekspert od języka niemieckiego,

- pan Marian Bergański – nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siołkowej,  kierownik zespołu wokalno-instrumentalnego SYNKOPA – ekspert  od muzyki.

Za oprawę akustyczną odpowiadal pan Sławomir Siedlarz – nauczyciel muzyki ze Szkoły Podstawowej w Królowej Górnej, a za sprawy organizacyjne – nauczycielki języków obcych z tejże szkoły.

Po powitaniu wszystkich zebranych przez konferansjerów, ceremonii otwarcia Konkursu dokonała pani Dyrektor Jadwiga Łęczycka. Miłą niespodziankę sprawiło wszystkim przybycie wójta Andrzeja Stanka na to wydarzenie. Właściwie pojmowana wspólpraca władz samorządowych ze środowiskiem szkolnym zawsze napawa otuchą.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział dwudziestu dziewięciu uczestników.

W trosce o dokonanie trafnych wyborów, członkowie Jury kierowałi się następującymi kryteriami oceniania:

- poprawność językowa

- umiejętności wokalne

- dobór repertuaru i aranżacja

- ogólny wyraz artystyczny

Po wysłuchaniu 21 piosenek, Jury postanowiło, co następuje:

Klasy I - III szkoły podstawowej:

I miejsce – Aleksandra Mężyk ze Szkoły Podstawowej w Królowej Górnej

II miejsce ex aequo –  duet Kamila Kiełbasa i Zuzanna Kogut ze Szkoły Podstawowej w Mszalnicy oraz Wiktoria Gądek ze Szkoły Podstawowej w Mystkowie

III miejsce – Aleksandra Gręzicka ze Szkoły Podstawowej w Jamnicy

Gratulujemy!