• Słodka akcja dla bezdomnych psów

• 17.02.2020 18:37
        • 22 stycznia Grupa Wolontariatu „Dla zwierząt” przeprowadziła w szkole akcję sprzedaży babeczek oraz ciastek i słodyczy, aby zdobyć pieniądze, które następnie zostaną przekazane schronisku dla bezdomnych psów.

Akcja zakończyła się wielkim powodzeniem, ponieważ amatorów słodkich przekąsek nie brakowało. W sumie udało się zdobyć kwotę 409 złotych i 63 groszy. Członkowie grupy marzą także, aby zdobyć pieniądze na zakup koszulek, dzięki którym byliby oni rozpoznawalni w szkole jako osoby działające w wolontariacie.

• Grupa miłośników zwierząt działa nadal

• 17.02.2020 18:29
        •      Na początku grudnia ubiegłego roku uczniowie klasy IV założyli grupę PZwS (Pomoc Zwierzętom w Schronisku), której celem jest współpraca ze schroniskiem dla psów. Inicjatorem grupy był Dawid Świgut, który poddał wychowawcy, koleżankom i kolegom pomysł, żeby przeprowadzić w szkole akcje umożliwiające zdobycie pieniędzy, jakie potem można by przeznaczyć na pomoc zwierzętom z jakiegoś pobliskiego schroniska.

Po zaakceptowaniu przez pana Tomasza Skrabę pomysłu oraz za zgodą pani Dyrektor grupa zaczęła działać. Dość szybko w jej szeregi wstępowali kolejni czwartoklasiści, aż w końcu cała dwudziestka zadeklarowała udział w działaniach na rzecz zwierząt ze schroniska w Wielogłowach.

W bieżącym roku szkolnym grupa działa pod inną nazwą- Grupa wolontariatu „Dla zwierząt”, jednak według tych samych zasad następującego kodeksu:

1. Kochamy zwierzęta.
          2. Szanujemy pomysły i zdanie innych.
          3. Zgłaszamy się, kiedy podczas pracy chcemy coś powiedzieć.
          4. Uważnie słuchamy, kiedy ktoś mówi.
          5. Pracujemy rzetelnie.

I choć chętnych do pracy w wolontariacie jest nieco mniej (ok.12 osób z klasy V), to idea grupy i pasja jej najwytrwalszych członków została.

Grupa wolontariatu „Dla zwierząt” to dzieci, które nie tylko chcą współpracować ze schroniskiem dla psów. Jej członkowie spotykają się tydzień (w poniedziałek na 6. lekcji), aby poznawać nowe rasy psów, rozmawiać o nich, a nawet rysować ich podobizny. Dzięki temu dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania w tym zakresie oraz dostrzegać wartości płynące z pracy na rzecz zwierząt.

• Interaktywni pozostawili w szkole swój ślad

• 18.02.2020 19:01
        •     Grupa Public Achievement "Interaktywni" działała w ubiegłym roku szkolnym. Dzięki tej działalności i zdobytym przez byłych gimnazjalistów pieniądzom nasza szkoła wzbogaciła się o 5 pięknych luster zamontowanych w uczniowskich toaletach.
               Życzeniem członków grupy było ponadto zakupienie nowych zamków do drzwi w łazienkach. Podczas wakacji zamki te zostały zmienione na polecenie Pani Dyrektor, toteż pieniądze, jakie "Interaktywni" pragnęli przeznaczyć na ten cel, można było przekazać na zakup czegoś innego. Opiekun grupy, pan Tomasz Skraba, w porozumieniu z Panią Dyrektor zdecydował, że dokona zakupu dwóch zewnętrznych dysków CD- ROM, które poprzez złącze USB można podłączyć do laptopów niewyposażonych w napęd. Urządzenie to przyda się w szkole w sytuacjach, kiedy zajdzie potrzeba odtworzenia płyty CD na tego typu komputerach.
               Grupa "Interaktywni" jeszcze raz dziekuje wszystkim, dzieki którym udało jej się zdobyć środki finansowe w ramach działalności Public Achievement.

• Podsumowanie pracy grupy Public Achievement „Interaktywni”

• 25.07.2019 21:05
        • Podsumowanie pracy grupy Public Achievement „Interaktywni”

Grupa „Interaktywni” działała w roku szkolnym 2018/2019 i jako cel obrała sobie zdobycie środków finansowych na zakup nowych zamków do drzwi toalet (niektóre z nich są zepsute lub w ogóle nie ma ich w drzwiach).