• Lekcja demokracji, czyli uczniowie rządzą!

• 01.10.2023 22:22
        • Wybory parlamentarne tuż tuż, zatem optymalny czas także na wybory do samorządów uczniowskich w szkołach. W naszej głosowanie przeprowadzono 22.09.2023.
          Spośród dziesięciu kandydatów z klas IV – VIII do Prezydium Samorządu Uczniowskiego
          Szkoły Podstawowej. im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej wybrani zostali: Nikodem Mężyk z kl. VIII - przewodniczący, Julia Zaczyk z kl. VII - zastępca, Anna Michalik z kl. VI – sekretarz.
          Wierzymy, że wyłonieni przedstawiciele będą godnie reprezentować społeczność uczniowską
          i prężnie działać dla jej dobra. Życzymy im zapału oraz wielu ciekawych pomysłów!
          Mamy również nadzieję, że ta mała lekcja demokracji sprawi, że nasi uczniowie w przyszłości staną się świadomymi uczestnikami życia publicznego, którzy udział w wyborach traktują jako swój patriotyczny obowiązek.
          uczniowie i uczennice będą bardziej świadomie uczestniczyć w życiu publicznym, a w przyszłości również chętniej głosować w wyborach.

• Sprawozdanie z pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023

• 27.06.2023 21:14
        • W bieżącym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zrealizował następujące zadania:
          - przygotowanie i przeprowadzenie wyborów do Samorządu Uczniowskiego
          - pomoc w przygotowaniu ślubowania klasy I
          - przeprowadzenie akcji „Kotylion” w ramach obchodów Święta Niepodległości
          - koordynacja akcji „Szkoła do hymnu!” w ramach obchodów Święta Niepodległości
          - zorganizowanie obchodów „Dnia Życzliwości” oraz „Dnia bez wulgaryzmów”
          - przeprowadzenie akcji „Załóż skrzydła, zostań aniołem!”
          - zorganizowanie konkursu „Na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy”
          - przeprowadzenie akcji sprzedaży babeczek, z której dochód został przekazany na cele Samorządu Uczniowskiego
          - przeprowadzenie „Konkursu na najoryginalniejszy strój karnawałowy”
          - przeprowadzenie „Konkursu na najładniejszą ozdobę walentynkową”
          - zorganizowanie obchodów Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn
          - przeprowadzenie „Konkursu na najładniejszą Panią Wiosnę”
          - przeprowadzenie konkursu „Wiosenny wystrój klas”
          - zorganizowanie akcji „Dzień bez plecaka”
          - współorganizacja „Konkursu palm”
          - współorganizacja Święta Szkoły i Święta Rodziny
          - przeprowadzenie akcji charytatywnej „Dla Dawida”- sprzedaż babeczek,
          z której dochód został przekazany na leczenie Dawida Gołyźniaka, byłego ucznia Szkoły Podstawowej w Jamnicy

- przygotowanie pożegnania pani bibliotekarki, Krystyny Ogorzałek
          - przygotowanie apelu na zakończenie edukacji w szkole podstawowej uczniów klasy VIII
          - przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy VII
          - opieka nad stroną internetową szkoły
          Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego brali udział w prawie wszystkich uroczystościach i imprezach organizowanych na terenie szkoły.

• 03.04.2023 19:59
        •      31 marca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień bez plecaka". Jak zwykle uczniowie wykazali się pomysłowością i podręczniki oraz zeszyty przynieśli, w czym się dało.