• Akcja Kotylion

• 11.11.2020 19:29
        • Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, jak zapewne wiecie, 11 listopada 1918 roku nasz kraj odzyskał niepodległość po aż 123 latach zaborów.
        • Sprawozdanie z pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020

• 26.06.2020 20:03
        • W bieżącym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zrealizował następujące zadania:

- przygotowanie i przeprowadzenie wyborów do Samorządu Uczniowskiego

- przygotowanie apelu z okazji obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

- pomoc w przygotowaniu ślubowania klasy I oraz obchodów Święta Edukacji Narodowej

- pomoc w organizacji Wigilii szkolnej

- organizacja zabawy andrzejkowej i karnawałowej oraz dyskotek

- zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu „Szaleństwo z szyszką”

- zorganizowanie obchodów „Dnia Życzliwości”, „Dnia bez wulgaryzmów” oraz szkolnych walentynek

- współorganizacja Święta Szkoły

- pomoc w przygotowaniu pożegnania uczniów klasy VIII

- opieka nad stroną internetową szkoły

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego brali udział w prawie wszystkich uroczystościach
          i imprezach organizowanych na terenie szkoły.

• Święto Kobiet w naszej szkole

• 08.03.2020 20:17
        • Czy wiecie, że w naszej szkole pracuje 27 pań i uczą się 94 dziewczyny? To właśnie One miały swoje święto w piątek 6 marca. I choć Dzień Kobiet obchodzimy zawsze 8 marca, to już wcześniej męska część naszej szkolnej społeczności (z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego) zadbała o to, aby wszystkie Kobiety i Dziewczęta poczuły się naprawdę wyjątkowo.

O tym, że w szkole obchodzimy Dzień Kobiet, świadczyły nie tylko piękne i kolorowe dekoracje przygotowane na tę niezwykłą okazję. Każda Pani, Dziewczyna i Dziewczynka, która przebywała wówczas w szkole, została poczęstowana słodyczami. Na drzwiach natomiast prowadzących do sal lekcyjnych oraz pomieszczeń, w których przebywały Panie nauczycielki
          i Panie pracujące w obsłudze szkoły, pojawiły się pięknie wykonane laurki z życzeniami od wszystkich mężczyzn. Życzeń składanych indywidualnie także nie zabrakło.

Kochane Kobiety, te duże i małe, żyjcie nam 100 lat!

• Walentynkowy zawrót głowy

• 14.02.2020 20:37
        •    Nikomu nie trzeba przypominać, że 14 lutego jest dniem zakochanych. Obchodzimy wtedy walentynki, więc w ruch idzie poczta, za pośrednictwem której wysyłamy kartki zawierające wyznania miłosne często pisane wierszem. Nazwa pochodzi od świętego Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.

Walentynkowy klimat w naszej szkole dało się odczuć już od samego rana. Każdy, kto przekroczył próg jej budynku, zobaczył piękną dekorację przygotowaną na tę okazję przez Samorząd Uczniowski, który ponadto zaprosił uczniów do innych walentynkowych zabaw. Działała oczywiście poczta walentynkowa, której „obsługa” miała ręce pełne roboty. Trzeba było bowiem dostarczyć wiele kartek z wyznaniami miłosnymi do rąk własnych adresatów. Niektórzy uczniowie obdarowywali nawet swoje sympatie różami lub lizakami w kształcie serc. Wspaniałym pomysłem okazała się zabawa o nazwie „Idealna para”. Jej uczestnicy podczas przerw usilnie szukali osób, które miały drugą połowę serduszka pasującą do tej, którą sami wcześniej wylosowali. „Idealna para”, posiadająca dwie połowy tego samego serca, otrzymywała miłą niespodziankę. Najmłodsi przygotowali walentynkowe kolorowanki, z których powstała piękna dekoracja zdobiąca korytarz szkolny.

Na zakończenie szkolnych obchodów walentynek społeczność szkolna wzięła udział w ciekawym przedstawieniu pt. „Kopciuszek”. Nie wszyscy mieli okazję podziwiać popisy aktorów grających w przedstawieniu podczas niedzielnego festynu walentynkowego, toteż dzisiaj była ku temu dobra okazja. Ci zaś, którzy oglądali występ po raz drugi, również nie szczędzili braw.

Kiedy ucichły głosy gromkiego aplauzu, Pani Dyrektor Jadwiga Łęczycka podziękowała wszystkim, dzięki którym walentynki w naszej szkole były tak ciekawe i kolorowe.

• Życzenia świąteczne

• 20.12.2019 20:28
        • Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej składa wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowych, wesołych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Boża Dziecina wszystkim błogosławi w Nowym Roku.