• Samorząd stawia na kulturę języka

• 17.12.2019 18:32
        • „Zachwyć się z nami pięknem polskiej mowy, bez przeklinania świat jest bardziej kolorowy i wartościowy, o tak, wartościowy”.

17 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień bez wulgaryzmów”. Akcję zainicjował Samorząd Uczniowski. Budynek naszej placówki stał się „strefą wolną od przekleństw”. Każdy, kto przekroczył jej próg, został obdarowany cukierkiem, do którego została dołączona karteczka z napisem nawołującym
          do kultury języka.

Wulgaryzmy nie są nam potrzebne do formułowania wypowiedzi. Panuje przekonanie, że przeklina ten, komu brakuje słów i te braki zapełnia brzydkimi wyrazami. Warto więc zadbać o kulturę naszej mowy ojczystej, która- jak wiemy- jest najpiękniejsza na świecie. Po co więc szpecić to piękno wulgarnym słownictwem. Zresztą nasz „język” świadczy o naszej kulturze
          i poziomie inteligencji. Zadbajmy o to, aby nasza mowa codzienna nie była zaśmiecana przekleństwami. Zróbmy wszystko, aby cały rok był „bez wulgaryzmów”.

• Poddali się szaleństwu z szyszką

• 08.11.2019 20:02
        • 6 listopada został rozstrzygnięty konkurs „Szaleństwo  z szyszką” ogłoszony przez Samorząd Uczniowski. Uczestnicy konkursu, choć było ich niewielu, bardzo poważnie podeszli do wykonania prac konkursowych.

Wszystkie one były piękne, zaś za najpiękniejsze komisja konkursowa uznała te, które wykonali:

W kategorii klas I- III

- Oliwia Ochwat- I miejsce

- Kacper Borkowski, Aleksandra Mężyk- II miejsce

- Laura Jurkiewicz- III miejsce

W kategorii klas IV- VIII

- Karol Apola- I miejsce

- Zuzanna Mężyk, Nikodem Mężyk- II miejsce

- Anna Jelito, Jakub Tokarczyk- III miejsce

Gratulujemy nie tylko zwycięzcom konkursu, ale także każdemu jego uczestnikowi.

• Laureaci „Szaleństwa z szyszką” nagrodzeni

• 08.11.2019 19:49
        • Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości stał się okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu „Szaleństwo z szyszką”, który został ogłoszony przez Samorząd Uczniowski. Ceremonii wręczenia nagród dokonała pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka, oraz panie opiekunki Samorządu- Agata Kmak oraz Krystyna Ogorzałek. Nawet ci uczniowie, którzy nie zajęli miejsca na podium, zostali obdarowani dyplomami oraz słodkimi upominkami. Gratulujemy!

• Dziękujemy za patriotyczną postawę!

• 08.11.2019 19:23
        • Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej serdecznie dziękuje jej uczniom i pracownikom za postawę patriotyczną w dniu 8 listopada 2019 r., czego wyrazem był udział w ogłoszonej wcześniej akcji „Kotyliony”.