• Akcja Kotylion

• 11.11.2020 19:29
      • Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, jak zapewne wiecie, 11 listopada 1918 roku nasz kraj odzyskał niepodległość po aż 123 latach zaborów.
      •             Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, jak zapewne wiecie, 11 listopada 1918 roku nasz kraj odzyskał niepodległość po aż 123 latach zaborów. Okazując pamięć temu jakże ważnemu dla nas wydarzeniu, dzisiejszego dnia przypinamy na naszych piersiach biało - czerwone kotyliony, symbolizujące patriotyzm i miłość do naszej ojczyzny. Akcja ta, od kilku lat, w naszej szkole stała się tradycją. Dlatego wszystkich was zachęcam do wspomnienia i zagłębienia się w historię naszego kraju oraz uczczenia tego dnia. Choć to mały gest, jest on bardzo ważny, bo w ten sposób pokazujemy naszą pamięć wobec wydarzeń, które zdarzyły się ponad 100 lat temu. Ta pamięć jest najważniejsza - jak to mawiał Józef Wybicki: "jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy". Pamiętajmy o tym.

Tekst: Emilia Kasprzyk