• Lekcja demokracji, czyli uczniowie rządzą!

• 01.10.2023 22:22
      • Wybory parlamentarne tuż tuż, zatem optymalny czas także na wybory do samorządów uczniowskich w szkołach. W naszej głosowanie przeprowadzono 22.09.2023.
        Spośród dziesięciu kandydatów z klas IV – VIII do Prezydium Samorządu Uczniowskiego
        Szkoły Podstawowej. im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej wybrani zostali: Nikodem Mężyk z kl. VIII - przewodniczący, Julia Zaczyk z kl. VII - zastępca, Anna Michalik z kl. VI – sekretarz.
        Wierzymy, że wyłonieni przedstawiciele będą godnie reprezentować społeczność uczniowską
        i prężnie działać dla jej dobra. Życzymy im zapału oraz wielu ciekawych pomysłów!
        Mamy również nadzieję, że ta mała lekcja demokracji sprawi, że nasi uczniowie w przyszłości staną się świadomymi uczestnikami życia publicznego, którzy udział w wyborach traktują jako swój patriotyczny obowiązek.
        uczniowie i uczennice będą bardziej świadomie uczestniczyć w życiu publicznym, a w przyszłości również chętniej głosować w wyborach.