26.04.2021 22:11

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, obchodzonego 22 kwietnia, dzieci z klasy pierwszej postanowiły wykonać ekozabawki i inne przedmioty z odpadów.

*więcej w Aktualnościach

Konkurs "Uczniowskie ekonawyki"

21.03.2021 20:08

Uczniowie klasy III, w ramach udziału w konkursie "Uczniowskie ekonawyki" organizowanym przez Fundację "Nasza Ziemia" przygotowali kampanię promującą dobre nawyki w dbaniu o przyrodę.

W piątek 19 marca przedstawienie obejrzeli uczniowie klas młodszych oraz oddziału przedszkolnego. Jeśli sytuacja na to pozwoli i uczniowie wktótce wrócą do szkoły, z przyjemnością zaprezentują się szerszemu gronu:).

* więcej zdjęć w Aktualnościach

Serdecznie zapraszamy na krótki film, w którym uczniowie klas 1-3 SP w Królowej Górnej pragną przybliżyć magię Świąt słowem oraz śpiewem.

23.12.2020 12:51

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy z całego serca, aby Nowonarodzony Jezus wraz z Maryją i św. Józefem, zamieszkał w Waszych sercach i Waszych Rodzinach, wnosząc w ludzką, niejednokrotnie szarą codzienność, pokój i dobro, a swoim światłem rozświetlał Wam drogi Waszego życia.

Ślubowanie klasy I.

10.11.2020 12:49

W dniu 6 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy I. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Swoje umiejętności zaprezentowali w czasie apelu pięknie śpiewając, mówiąc o przyjaźni, koleżeństwie i potrzebie edukacji.

Po zakończonej części artystycznej w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” – mówiła, dotykając piórem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Mimo zaistniałej sytuacji, "przybyli" online w licznym gronie oraz zorganizowali „słodkie” upominki dla swoich pociech.

Zapewne ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci!

*więcej w Aktualnościach

Konkurs Plastyczny "Dzień Ziemi"

24.04.2020 20:58

Uczniowie klas I-III nadesłali piękne prace plastyczne z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Bardzo się cieszymy, że przyczynili się do uwrażliwienia i uaktywnienia na środowisko przyrodnicze naszej planety.

Po powrocie do szkoły wyłonimy zwycięzców i wręczymy nagrody:)

Więcej prac w "Aktualnościach".