Zabawa andrzejkowa

20.11.2019 14:58

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków
      w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości
      i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W naszej szkole dn. 18 listopada 2019 r. w godzinach od 11.00 - 14.00 odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca klasy I- III oraz przedszkolaków. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i muzyki współczesnej, nad którą czuwał DJ sponsorowany przez Radę Rodziców. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru:)

Więcej zdjęć na: https://spkrolowagorna.edupage.org/album/

Konkurs plastyczny "Jestem widoczny- jestem bezpieczny".

07.11.2019 21:19

Konkurs plastyczny "Jestem widoczny- jestem bezpieczny" w ramach akcji "Odblaskowa szkoła" został rozstrzygnięty! Prace uczniów były bardzo ciekawe, oryginalne i pomysłowe.

Oto zdobywcy miejsc oraz uczestnicy:

I miejsce- Klaudia Jelito (klasa II)

II miejsce- Liliana Hajduga (klasa III) oraz Oliwia Ochwat (klasa III)

Wyróżnienie: Wiktoria Stasik (klasa I)

Udział brały również:

Blanka Hombek, Julia Zaczyk, Gabriela Janus, Marika Janus, Julia Janus (klasa III).

Wszyscy laureaci oraz pozostali uczestnicy odebrali z rąk Pani Dyrektor oraz Pani Pedagog atrakcyjne nagrody.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Rajd szkolny na Czarna Kępicę.

17.02.2020 16:06

W dniu 16 października 2019 r., czyli w 41. rocznicę wyboru Polaka Karola Wojtyły na Papieża, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w rajdzie na Czarną Kępicę. Pogoda dopisała znakomicie, a i my sami także byliśmy pogodni.

Marsz do celu naszej podróży nie trwał długo, pewnie dzięki dobrej kondycji każdego uczestnika rajdu. Na miejscu zapaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbaski, które wszystkim bardzo smakowały. Potem przyszedł czas na udział w grach terenowych zorganizowanych przez harcerzy. Ich tematyka była ściśle związana z osobą świętego Jana Pawła II.

Z rajdu wszyscy wróciliśmy nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni!

Wiecej zdjęć: http://spkrolowagorna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=34

MegaMisja- program kompetencji cyfrowych, medialnych i informacyjnych w naszej szkole!

06.10.2019 20:46
      27 września br. w naszej szkole rozpoczęły się niezmiernie ciekawe zajęcia dla klas II i III
      pt "MegaMisja". Jest to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Jego celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów, oraz to by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów, a nauczyciele mieli dostęp do sprawdzonych materiałów, dzięki którym mogą prowadzić nowoczesne zajęcia dla dzieci. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii. Przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.

Nie wszyscy młodzi internauci wiedzą, jak wiele wartościowych treści kryje sieć i jak korzystać z niej w sposób bezpieczny. Dlatego warto zachęcać dzieci do poznawania zasad bezpiecznego internetu oraz przygotować je do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny. Można to robić poprzez zabawy edukacyjne, w grupie i w szkole, gdzie najmłodsi spędzają dużo czasu. MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja:)
      Zajęcia odbywają się w każdy piątek, a prowadzą je panie: Kinga Poręba i Anna Skwarek-Nowak.

Zdjęcia i relacje ze wszystkich zajęć dostępne są na stronie:

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

08.09.2019 17:38

Pożegnaliśmy wakacje i rozpoczęliśmy nowy rok szkolny- 2019/ 2010. 2 września o godzinie 8.30 zebraliśmy się w naszym kościele parafialnym, aby wziąć udział w uroczystej Mszy świętej. Po jej zakończeniu udaliśmy się do szkoły, aby uczestniczyć w dalszej części uroczystości.

Podczas nabożeństwa modliliśmy się o powodzenie i Opiekę Boską w nadchodzącym roku szkolnym. Słowa kazania skierował do nas ksiądz Jan Radzik, który zwrócił uwagę, że każdy uczeń w szkole powinien zachowywać się poniekąd jak kierowca na drodze- stosować się do znaków, aby bezpiecznie dotrzeć do celu swojej wędrówki.

Pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka, powitała zgromadzonych przed budynkiem szkoły uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Każdy uczeń następnie został powitany przez panią Dyrektor serdecznym uściskiem dłoni. Po tym symbolicznym geście udaliśmy się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Nowy rok szkolny się zaczął, więc życzmy sobie, aby był on udany dla wszystkich, którzy przez okres następnych 10 miesięcy codziennie będą przekraczać próg naszej podstawówki.