• Ślubowanie klasy I.

• 10.11.2020 12:49
      • W dniu 6 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy I. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

• Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Swoje umiejętności zaprezentowali w czasie apelu pięknie śpiewając, mówiąc o przyjaźni, koleżeństwie i potrzebie edukacji.

Po zakończonej części artystycznej w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” – mówiła, dotykając piórem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Mimo zaistniałej sytuacji, "przybyli" online w licznym gronie oraz zorganizowali „słodkie” upominki dla swoich pociech.

Zapewne ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci!

*więcej w Aktualnościach