• Kenia- spotkanie z podróżnikiem

• 17.02.2020 16:05
      • Położona we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim Kenia słynie przede wszystkim z safarii. Różnorodność krajobrazów to cecha Kenii, od lasów, przez sawanny, półpustynie i pustynie z bogatą fauną, która przyciąga turystów, spotkamy tu słonie afrykańskie, gepardy, bawoły, żyrafy, zebry i lwy. W Kenii można zobaczyć miejsca nieskażone wpływem cywilizacji, dziewiczą naturę oraz kulturę. Wspaniałe plaże ze złocistym piaskiem, egzotyczna roślinność i ciepły ocean to wizytówka Kenii.
      • Te, jak równiez wiele innych niesamowicie ciekawych wiadomości na temat tego kraju przekazała nam dziś pani, która wraz ze swoimi przyjaciółmi podróżuje po świecie, a następnie swoje przeżycia z podróży w atrakcyjny sposób przekazuje uczniom.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję posłuchać i obejrzeć jak wygląda życie zwykłych ludzi w Kenii. Ponadto niektórzy z nich mogli przymierzyć stroje w jakich na co dzień chodzą kenijczycy. Co jakiś czas padały pytania nt. Kenii ze strony pani prowadzącej, a poprawne odpowiedzi były nagradzane słodką przekąską:).

Wszystkim bardzo podobała się przygotowana prezentacja i już nie możemy doczekać sie następnej!

Więcej zdjęć na:https://spkrolowagorna.edupage.org/album/

Więcej informacji nt. podróżników na: www.trzask.pl