• Pożegnaliśmy ósmoklasistów

• 25.06.2021 17:25
      •      24 czerwca najstarsi uczniowie naszej szkoły- ósmoklasiści- wzięli udział w uroczystym zakończeniu swojej edukacji w jej murach. O 10.00 uczestniczyli we Mszy świętej, podczas której dziękowali za osiem lat swojej nauki oraz modlili się o powodzenie w dalszej edukacji. Półtorej godziny później zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby podczas apelu pożegnać się ze szkołą.

Podczas wystąpienia uczniowie klasy ósmej wspominali, jak to było podczas kilkuletniej nauki w szkole. Zebrani na sali nauczyciele, pani Dyrektor, pracownicy obsługi, rodzice oraz uczniowie obejrzeli przy tej okazji filmik, którego treść nawiązywała do osoby każdego ósmoklasisty. Podczas oglądania można było sobie przypomnieć kilka kadrów ze szkolnego życia każdego z nich.

Uwieńczeniem występu uczniów klasy ósmej była piosenka w ich wykonaniu oraz podziękowania złożone na ręce pani Dyrektor, pani Wychowawczyni, Marzeny Ząber oraz innych nauczycieli i pracowników obsługi.

Następnie do uczniów przemówiła pani Dyrektor, która podziękowała za wszystko, co dobrego zrobili oni dla szkoły, za zaangażowanie w zdobywanie wiedzy oraz reprezentowanie jej w konkursach, zawodach sportowych oraz przedsięwzięciach podejmowanych w ramach działalności harcerskiej. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim ukończenia edukacji w szkole podstawowej oraz życzyła powodzenia w dalszej nauce.

Podziękowania pani Dyrektor popłynęły także w stronę rodziców oraz nauczycieli, którzy wspólnie współpracowali, aby uczniów w szkole było jak najlepiej.

Podczas uroczystości najlepsi uczniowie zostali uhonorowani nagrodami za osiągnięcie wysokich wyników w nauce, wzorowe lub bardzo dobre zachowanie, pracę na rzecz szkoły oraz reprezentowanie jej w różnych konkursach.

Uczniowie klasy ósmej zostali także pożegnani przez swoich młodszych kolegów z klasy VII, którzy zadedykowali im piosenkę oraz wręczyli upominki.

Świadectwa ukończenia szkoły podstawowej jej absolwenci otrzymali 25 czerwca podczas ogólnego zakończenia roku  szkolnego 2020/2021. Życzymy im powodzenia w dalszym życiu oraz tego, aby zostali przyjęci do wymarzonych szkół.