• Śpiewały i recytowały dla Polski

• 10.11.2021 21:06
      •      9 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamionce Wielkiej odbył się Gminny Konkurs Polskiej Poezji i Pieśni Patriotycznej. Jego współorganizatorami były: Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kamionce Wielkiej.

Mottem tegorocznej edycji opisywanego konkursu były słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Dla nas po Bogu największa miłość to Polska! […] będziemy żądali, abyśmy mogli żyć przede wszystkim duchem, dziejami, kulturą i mową naszej polskiej ziemi, wypracowanej przez wieki życiem naszych praojców”. Patronat honorowy nad konkursem objął Wójt Gminy Kamionka Wielka, pan Andrzej Stanek.

Na konkursie nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Pieśni patriotyczne zaśpiewały: Magdalena Siedlarz z klasy VIII, która zdobyła I miejsce oraz uczennice klasy IV: Aleksandra Mężyk i Anna Michalik. Recytatorki to: Sara Poręba z klasy VIII- zdobywczyni III miejsca oraz Karolina Bagnicka z klasy VII. Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy.