• Nie daj się internetowym złodziejom!

• 28.02.2022 22:40
      •      23 lutego 2022 r. uczniowie klasy VII wzięli udział w lekcji z ekonomią, którą przygotował pan Tomasz Skraba w ramach realizacji założeń 2. edycji programu „Złote Szkoły NBP”. Temat opisywanej edycji brzmi: „Bezpieczni w finansach osobistych”, toteż młodzież z klasy VII zapoznała się z zagadnieniem phishingu, który jest jednym ze sposobów nielegalnego zdobywania danych w internecie. Jednym ze skutków takiego działania są włamania na konta bankowe konsumentów w celu kradzieży zgromadzonych tam środków finansowych. Proceder ten stał się jeszcze bardziej popularny w dobie pandemii.

Siódmoklasiści aktywnie pracowali w grupach metodą metaplanu. Ich zadaniem było udzielenie odpowiedzi na dwa podstawowe pytania: Dlaczego ulegamy phishingowi? Jak się przed nim bronić? Podczas pracy młodzież wykazała się aktywnością, zaangażowaniem oraz pomysłowością. Okazało się, że uczniowie dużo wiedzą na omawiany temat i w związku z nim mają ciekawe przemyślenia. Po zakończeniu pracy liderzy każdej grupy nie tylko omawiali „owoce pracy” każdej z nich, ale także z entuzjazmem wypowiedzieli się na temat możliwości, jakie dał im udział w drugiej edycji programu przygotowanego przez Narodowy Bank Polski.