• Wiosenny Maraton Uśmiechu w Międzynarodowym Dniu Teatru

• 29.03.2022 19:58
      •      W dniu 28 marca w naszej szkole odbyła się „podwójna impreza”, na którą złożyły się występy w ramach IV Szkolnych Prezentacji Artystycznych pod nazwą Wiosenny Maraton Uśmiechu oraz obchody Międzynarodowego Dnia Teatru.

Szkolne Prezentacje Artystyczne od czterech lat weszły na stałe w tradycję naszej szkoły, natomiast Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzimy 27 marca w rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, toteż data naszej szkolnej imprezy nie była przypadkowa. Kiedy o godzinie 11.30 zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, konferansjerzy powitali społeczność szkolną oraz przedstawicieli Rady Rodziców.

Zgodnie z regulaminem występ każdego zespołu składał się z dwóch części. Pierwsza z nich to prezentacja muzyczno- wokalno- taneczna z elementami humoru.  Drugą stanowiła interpretacja sceniczna wiersza o tematyce wiosennej. Uczniowie prezentowali wybrane utwory Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej oraz Władysława Bełzy.

Po krótkim wstępie, który stał się udziałem konferansjerów, zaczęły się występy uczniów kolejnych klas. Jako pierwsi na scenie pojawili się przedstawiciele najstarszej klasy. Ósmoklasiści przy akompaniamencie gitary zaprezentowali wiersz pt. „Wiosenne porządki” autorstwa Jana Brzechwy. Kiedy zeszli ze sceny, pojawili się na niej najmłodsi wychowankowie naszej szkoły- dzieci z punktu przedszkolnego. Przedstawiły one wiersz Marii Konopnickiej pt. „Jabłonka” oraz w bardzo ciekawych strojach wystąpiły jako „Babuszki”. Występujących dzielnie wspierała pani Wychowawczyni, Sylwia Hajduga.

Następnie na scenę wyszli uczniowie klasy I, którzy przedstawili swoją interpretację wiersza Marii Konopnickiej pt. „Bocian”, zaś po nich dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały utwór Juliana Tuwima pt. „Rozmowa ptaków” oraz zaśpiewały wesołą piosenkę. Uczniowie klasy II także przygotowali sceniczną interpretację wiersza Juliana Tuwima pt. „Ptasie plotki”, natomiast ich młodsi o rok koledzy i koleżanki wrócili na scenę, aby zaśpiewać piosenkę pt. „Patataj”.

Kolejny występ stał się udziałem uczniów klasy VII, którzy również przedstawili wiersz Juliana pt. „Trudny rachunek”. Kiedy opuścili scenę, zastąpili ich na niej uczniowie klasy II- tym razem wykonując przygotowaną przez siebie piosenkę, której melodia jest wszystkim dobrze znana.

Uczniowie klasy III zostali zaproszeni przez konferansjerów na scenę, aby przedstawić interpretację wiersza Marii Konopnickiej pt. „Upodobania wiosny” oraz zaśpiewać znaną piosenkę pt. „Despacito”. Po nich wystąpili uczniowie klasy V ze swoją interpretacją utworu Władysława Bełzy pt. „Wiosna”.

Po chwili na scenie pojawili się czwartoklasiści, którzy zaśpiewali piosenkę „Baby Shark”, zaś po ich występie uczniowie klasy VI zaprezentowali interpretację sceniczną wiersza Juliana Tuwima pt. „Spóźniony słowik”. Ich młodsi o rok koledzy i koleżanki wykonali natomiast piosenkę pt. „Kanibal i żabka”.

Następnie na scenę ponownie zaproszono uczniów klasy IV. Ich interpretacja wiersza Jana Brzechwy pt. „Przyjście wiosny” poprzedziła kolejny występ szóstoklasistów, którzy tym razem zaśpiewali piosenkę pt. „Przebudzenie wiosny”. Uczniowie natomiast klasy VII na zakończenie Szkolnych Prezentacji Artystycznych wykonali piosenkę pt. „Riptide”.

Każdy występ uczniów kolejnych klas spotkał się z gromkimi brawami. Artyści ponadto zostali nagrodzeni słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców, dyplomem oraz przyborami, które z pewnością przydadzą się na lekcjach plastyki. Oczywiście, jak zwykle, zabawa była przednia.

Po zakończeniu imprezy pani Dyrektor Jadwiga Łęczycka podziękowała wszystkim występującym oraz nauczycielom, którzy ich przygotowali, a także organizatorce Szkolnych Prezentacji Artystycznych, pani Krystynie Górskiej. Słowa wdzięczności popłynęły także w stronę przedstawicieli Rady Rodziców, którzy ufundowali naszym szkolnym artystom słodycze.