• Miodopłynny Dzień Ziemi

• 22.04.2022 22:00
      • „Wielkie to mozoły, nim miód zniosą pszczoły”

22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy V wraz w wychowawczynią, panią Agatą Kmak, przygotowali ciekawy happening promujący akcję zasiewu roślin miododajnych. Piątoklasiści wszystkich chętnych częstowali kanapkami z pysznym miodem oraz rozdawali nasionka, które uczniowie zasieją w pobliżu swoich domów. Niedługo wyrosną z nich rośliny, z których pozyskuje się miód.

Cel akcji przeprowadzonej w naszej szkole przy okazji obchodów Dnia Ziemi był bardzo szczytny. Dzięki niej mogliśmy sobie przypomnieć, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa dobrodziejstwo produkowane przez pszczoły. Dbałość o środowisko naturalne może przybierać różne formy. Zachęta do zasiewu roślin miododajnych stanowi jeden z najciekawszych, najbardziej oryginalnych i bardzo potrzebnych sposobów promocji ochrony świata, w którym żyjemy.