• Niech się święci 3 Maj!

• 28.04.2022 22:25
      •      28 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jego hasłem przewodnim były słowa: „Maj- rocznica wielkich myśli”.

Na początku po wprowadzeniu sztandaru szkoły wszyscy zebrani odśpiewali hymn państwowy. Następnie na scenę weszli prowadzący, którzy przypomnieli wszystkim cel naszego wspólnego spotkania. Pamięć ważnych wydarzeń z 1791 r. występujący uczniowie uczcili wierszami o Majowej Konstytucji i śpiewem piosenek; „Witaj majowa jutrzenko” oraz „Taki kraj”. Ciekawym dopełnieniem obchodów uroczystości było przeprowadzenie przez Samorząd Uczniowski akcji: „Serce dla Ojczyzny”, w ramach której uczniowie wszystkich klas przygotowali jednakowe białe i czerwone serduszka, z których następnie wykonano długi łańcuch w barwach narodowych. Podczas apelu był on trzymany przez przedstawicieli wszystkich klas.

Pamięć o Konstytucji 3 Maja z 1791 r. jest zawsze wyrazem naszego patriotyzmu. W chwilach, kiedy wspominamy najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju, możemy w sposób szczególny poczuć się Polakami.