• O czym marzy uczeń?- czyli Gminny Konkurs Ortograficzny

• 27.05.2022 20:36
      •      27 maja 2022 r. w naszej szkole odbył się jubileuszowy XX Gminny Konkurs o tytuł „Mistrza Ortografii”. Wzięli w nim udział uczniowie z pięciu szkół z terenu Gminy Kamionka Wielka.

Konkursowe zmagania z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji rozpoczęły się o godzinie 10.30. Dyktando pt. „Uczeń marzyciel” przeczytała uczestnikom pani Krystyna Ogorzałek, nauczycielka języka polskiego w naszej szkole.

Po napisaniu dyktanda uczniowie udali się na poczęstunek, który został sfinansowany z funduszy Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy jej przedstawicielom. Po sprawdzeniu dyktand komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, zaś rywalizacja odbyła się w kategorii indywidualnej i zespołowej.

Szkołę Podstawową w Królowej Górnej reprezentowały uczennice: Emilia Kasprzyk z klasy VIII- zdobywczyni III miejsca oraz Karolina Bagnicka z klasy VII. W klasyfikacji zespołowej nasza szkoła uplasowała się na II pozycji.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom ortograficznych zmagań.