• Pożegnaliśmy uczniów klasy VIII

• 23.06.2022 19:29
      •      O tym, że- jak napisała Wisława Szymborska- „nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”, ósmoklasiści przekonają się jutro, kiedy po raz ostatni wstąpią w mury naszej szkoły, aby już nigdy nie powrócić tutaj w roli ucznia. Dzisiaj natomiast oficjalnie pożegnali się ze swoimi koleżankami i kolegami z klas młodszych oraz nauczycielami.

Z tej okazji o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej zebraliśmy się, aby wziąć udział w uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów, którzy już jutro staną się absolwentami naszej szkoły. Na początku przemówiła do nich Pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka, udzielając kilku cennych rad do wykorzystania w dalszej edukacji oraz życząc powodzenia na nowej edukacyjnej ścieżce. Następnie nasz wuefista, Pan Sławomir Konopacki, wręczył pamiątkowe dyplomy stanowiące nagrodę za zaangażowanie uczniów w godne reprezentowanie naszej szkoły na zawodach sportowych różnego szczebla oraz w różnych dyscyplinach, przypominając wszystkim zebranym, iż obecna klasa ósma przez kilka lat funkcjonowała jako oddział sportowy.

Potem przyszedł czas na rozdanie nagród za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz wszelkie formy aktywności podejmowane na rzecz szkoły, którego wraz z Panią Dyrektor dokonała wychowawczyni klasy VIII, Pani Beata Koziak.

W końcu nadszedł czas występu ósmoklasistów. Przygotowali oni uroczysty, poważny, a zarazem pełen głębokich treści apel, którego treść nawiązywała do roli podstawowych wartości, jakie powinny wyznaczać prawidłowy bieg życia ludzi młodych. Nie zabrakło także piosenek, których teksty poruszały równie ważną tematykę.

Ósmoklasiści jutro zakończą edukację w naszej szkole, ale już dzisiaj zostali pożegnani przez swoich młodszych kolegów i koleżanki z klasy VII i IV, którzy nie tylko „obdarzyli” ich dobrym słowem pełnym życzeń oraz piosenką, ale także wręczyli upominki, dzięki którym zawsze będą pamiętać, że kiedyś uczyli się w szkole  podstawowej.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy VIII podziękowali Pani Dyrektor, wszystkim nauczycielom, innym pracownikom szkoły oraz rodzicom za trud włożony w ich edukację i wychowanie oraz wręczyli im kwiaty. Nie pozostało nic innego, jak życzyć absolwentom naszej szkoły powodzenia i wszelkiej pomyślności na nowej edukacyjnej ścieżce i w dalszym życiu.