• Po angielsku o banku centralnym

• 18.01.2023 21:22
      •      3 stycznia bieżącego roku uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w lekcji z ekonomią przeprowadzonej w ramach realizacji zadań przewidzianych w III edycji programu „Złote Szkoły NBP”. Lekcja ta stanowiła doskonałe połączenie treści ze świata ekonomii z zagadnieniami z zakresu nauki języka angielskiego. Osoby prowadzące zajęcia to uczniowie klasy VIII: Julia Bagnicka, Karolina Bagnicka, Krzysztof Duda, Konrad Kmak, Julia Michalik oraz Julia Siedlarz.
             Temat opisywanej lekcji przeprowadzonej w języku angielskim to: „The central bank features” (Funkcje banku centralnego). Prowadzący, posługując się przygotowaną w języku angielskim prezentacją, przybliżyli słuchaczom kilka najważniejszych zagadnień związanych z bankiem centralnym, którego funkcję w Polsce pełni Narodowy Bank Polski. Zostali zaznajomieni z funkcjami owego banku, jego kompetencjami, wpływem na gospodarkę kraju oraz działalność banków komercyjnych. Najwięcej uwagi podczas lekcji poświęcono działalności Narodowego Banku Polskiego, który bywa nazywany w naszym kraju „bankiem banków”.
             Uczniowie biorący udział w zajęciach zostali przez prowadzących czynnie zaangażowani w działania podejmowane podczas ich trwania. Podzielono ich na grupy, w ramach których odpowiadali na pytania sformułowane po angielsku. W tym samym języku musieli na nie odpowiedzieć oraz wymyślić i opowiedzieć historyjkę związaną z tematem. Ich zaangażowanie zostało nagrodzone, zaś sama lekcja wzbogaciła ich wiedzę z ekonomii i języka angielskiego, a także dostarczyła niezapomnianych wrażeń.