• Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

• 21.01.2023 21:08
      •      20 stycznia 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. O godzinie 14.00 na sali gimnastycznej zgromadziło się ponad 100 dostojnych gości. Babcie i dziadkowie przybyli tutaj, aby podziwiać występy swoich ukochanych wnucząt.
             Przybyłych na uroczystość gości powitała pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka, która na początku przemówiła do nich i złożyła najserdeczniejsze życzenia.  Następnie na scenę weszła grupa kolędnicza, aby zaprezentować program przygotowany na tegoroczny przegląd. Po nich babcie i dziadkowie obejrzeli jasełka, jakie mieliśmy okazję podziwiać przed świętami.
             Kiedy młodzi artyści zeszli ze sceny, konferansjerzy zaprosili na nią uczniów klas I- III, którzy zaśpiewali dla babć i dziadków piosenkę. Po jej wykonaniu przyszedł czas na występ najmłodszych dzieci- przedszkolaków oraz wychowanków „zerówki”. Zapewne na ich występ babcie i dziadkowie czekali najbardziej. Tę niezwykłą uroczystość dzieci uczciły wierszami, piosenkami, tańcem oraz scenkami, które wzruszały, a czasem nawet rozśmieszały.
             Po zakończeniu występów na scenie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania przy akompaniamencie akordeonu, na którym grał pan Sławomir Konopacki oraz organów pana Sławomira Siedlarza. W tym czasie babcie i dziadkowie otrzymali od wnuków upominki, zaś potem mogli się posilić przygotowanym na tę okazję poczęstunkiem.
             Z rozmów z niektórymi babciami i dziadkami wynikało, że występy dzieci i młodzieży bardzo się wszystkim podobały. Wyszli oni ze szkoły pełni podziwu i uradowani.