• Tabliczka mnożenia to dla nas pestka

• 07.10.2019 19:20
      •             4 października w naszej szkole "królowała" matematyka, a dokładniej rzecz biorąc, tabliczka mnożenia. Wszystko za sprawą obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Kto tylko chciał, mógł wziąć udział w matematycznych zmaganiach. Sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia, zostać obdarowanym słodyczami oraz wziąć udział w konkursach, które w tym dniu zostały zorganizowane. Już od samego rana można było losować cukierki z doklejonymi do nich karteczkami z działaniami z zakresu tabliczki mnożenia. Zadania natomiast konkursowe przygotowane zostały na specjalnych kartonikach oraz drewnianych tabliczkach. Duża w tym rola organizatora akcji, pani Beaty Koziak oraz pomagających jej uczniów. Bardzo ważnym elementem zabawy były zadania wykonywanie z użyciem Kart Grabowskiego.

W konkursowe szranki stanęli uczniowie klas III- VIII. Zwycięzcy z każdej klasy zostaną wyłonieni niebawem, zaś same obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia stanowiły naprawdę dobrą matematyczną zabawę.