• Historia złotego i innowacje na lekcji informatyki. Od projektowania do druku 3D

• 17.02.2024 20:58
      • W ramach IV edycji Narodowego Programu Edukacyjnego "Nowoczesna Bankowość" odbyła się fascynująca lekcja informatyki, której głównym tematem przewodnim była "Waluta przyszłości". Uczniowie mieli okazję zgłębić wiedzę na temat historii pieniądza, a także zastanowić się nad tym, jak mogą wyglądać waluty w przyszłości, biorąc pod uwagę rozwój technologii i zmieniające się potrzeby społeczne.

Po wstępnym wprowadzeniu i dyskusji na temat przewodni, uczestnicy zajęć przenieśli swoje pomysły na wirtualny papier, korzystając z programu Tinkercad. Zadaniem było zaprojektowanie "banknotu marzeń", który mógłby funkcjonować w przyszłościowym społeczeństwie. Kreatywność młodych projektantów nie znała granic – powstały projekty odzwierciedlające zarówno innowacyjne koncepcje płatności, jak i wartości społeczne oraz ekologiczne, które uczniowie uznali za ważne.

Kulminacyjnym punktem zajęć było wykorzystanie drukarki 3D do materializacji zaprojektowanych banknotów. Uczniowie z niecierpliwością obserwowali, jak ich wirtualne projekty stają się rzeczywistością, co stanowiło nie tylko źródło ogromnej satysfakcji, ale także inspirację do dalszych eksploracji w dziedzinie technologii i designu.

Lekcja ta była doskonałym przykładem połączenia wiedzy teoretycznej z praktycznym wykorzystaniem nowoczesnych technologii, umożliwiając uczniom nie tylko zdobycie umiejętności w zakresie projektowania 3D, ale także rozwijanie wyobraźni i kreatywnego myślenia o przyszłości.