• Wpływ inflacji na gospodarkę i życie przeciętnego człowieka

• 17.02.2024 21:04
      • W ramach IV edycji projektu edukacyjnego "Złote Szkoły" odbyła się niezwykle pouczająca lekcja geografii poświęcona tematowi "Wpływ inflacji na gospodarkę i życie przeciętnego człowieka". Celem zajęć było nie tylko zapoznanie uczniów z pojęciem inflacji i jej przyczynami, ale także zrozumienie, jak zmiany w wartości pieniądza wpływają na gospodarki krajów oraz codzienne życie ludzi na całym świecie.

Lekcja rozpoczęła się od prezentacji przygotowanej przez uczniów, która w przystępny sposób przedstawiła kluczowe informacje na temat inflacji, wskazując na jej różne przyczyny i skutki w różnych kontekstach gospodarczych. Prezentacja była świetnym wprowadzeniem do dalszej części zajęć i zapewniła solidną podstawę do dalszej dyskusji.

Następnie, aby urozmaicić zajęcia i dodać element interaktywności, wykorzystano globus, w którym umieszczono pytania dotyczące inflacji. Uczniowie mieli za zadanie losować pytania, co sprzyjało angażowaniu wszystkich w lekcję i zachęcało do aktywnego udziału. Odpowiadanie na pytania pozwoliło na pogłębienie zrozumienia tematu oraz wywołało interesujące dyskusje na temat różnych aspektów inflacji.

W końcowej części zajęć uczniowie pracowali w grupach nad uzupełnieniem karty pracy, co umożliwiło im syntezę zdobytej wiedzy i refleksję nad tym, jak inflacja wpływa na różne aspekty życia gospodarczego i społecznego. Ta część zajęć była również okazją do rozwoju umiejętności pracy zespołowej i komunikacji między uczniami.

Lekcja ta stanowiła znakomitą okazję do połączenia teorii z praktyką oraz rozwijania umiejętności krytycznego myślenia wśród uczniów, pomagając im zrozumieć złożone zjawiska ekonomiczne i ich bezpośredni wpływ na życie codzienne.