• "Zagadka Złotego Szkieletu: Podróż przez ludzki układ kostny"

• 17.02.2024 21:31
      • W ramach IV edycji "Złotych Szkół", lekcja biologii została połączona z tematyką ekonomiczną, oferując uczniom unikalne połączenie nauki o układzie kostnym z historią polskiej waluty. Zajęcia rozpoczęły się od oglądania edukacyjnego filmu
        , który wprowadził uczniów w temat , zapewniając solidne podstawy do dalszych aktywności.

Kolejną częścią lekcji było interaktywne zadanie z wykorzystaniem modelu szkieletu, do którego przyczepione zostały podpowiedzi dotyczące różnych kości. Aby uzyskać dostęp do tych wskazówek, uczniowie musieli wykazać się znajomością nazw i funkcji poszczególnych kości, co stanowiło świetne połączenie teorii z praktyką i zachęcało do aktywnego uczestnictwa w lekcji.

Zakończenie zajęć miało bardziej kreatywny charakter, gdyż uczniowie zostali poproszeni o narysowanie ewolucji polskiego złotego, odwołując się do wcześniej zdobytej wiedzy z filmu oraz dodatkowych źródeł. To zadanie nie tylko umożliwiło utrwalenie wiedzy o układzie kostnym, ale również pozwoliło na połączenie biologii z historią i ekonomią, podkreślając interdyscyplinarny charakter nauki.

Lekcja ta stanowiła przykład, jak można efektywnie łączyć różne dziedziny wiedzy, sprawiając, że nauka staje się bardziej angażująca i interesująca dla uczniów.