• Tworzenie własnej strony internetowej- Władysław Grabski

• 17.02.2024 21:39
      • Podczas lekcji informatyki uczniowie mieli okazję zgłębić życie i dokonania Władysława Grabskiego, wybitnego polityka, ekonomisty i autora reform walutowych, które miały kluczowe znaczenie dla budowy II Rzeczypospolitej. Zajęcia rozpoczęły się od szczegółowego przedstawienia biografii Grabskiego, urodzonego 7 lipca 1874 roku, podkreślając jego rolę jako posła na Sejm, ministra skarbu, premiera oraz rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Nauczyciel szczegółowo wyjaśnił przyczyny konieczności przeprowadzenia reformy walutowej i jej przebieg, aby uczniowie mogli zrozumieć znaczenie działań Grabskiego dla polskiej gospodarki. Ta część lekcji pozwoliła uczniom zdać sobie sprawę z wpływu, jaki Grabski miał na kształtowanie się nowoczesnego państwa polskiego.

Następnie, uczestnicy lekcji przystąpili do praktycznego zadania, jakim było zaplanowanie i projektowanie strony internetowej poświęconej Władysławowi Grabskiemu. Korzystając z Notepad++, uczniowie tworzyli strukturę strony, która zawierała ruchomy nagłówek, krótki życiorys, fotografie oraz wypunktowanie najważniejszych funkcji i osiągnięć Grabskiego w jego życiu politycznym i społecznym. Dodatkowo, strona została wzbogacona o hiperłącza do innych stron internetowych, oferujących więcej informacji o Grabskim i jego reformie walutowej.

Zajęcia te nie tylko wzbogaciły wiedzę uczniów na temat jednej z kluczowych postaci w historii Polski, ale także pozwoliły na rozwijanie umiejętności informatycznych i twórczego myślenia poprzez projektowanie strony internetowej. Lekcja ta była przykładem skutecznego połączenia nauki historii z praktycznym zastosowaniem wiedzy informatycznej.