• Tworzenie tabel – język HTML. Rola pieniądza w gospodarce

• 17.02.2024 21:45
      • Podczas lekcji informatyki, w ramach IV edycji "Złotych Szkół" NBP, uczniowie mieli okazję zgłębić zarówno historię i funkcje pieniądza w gospodarce, jak i doskonalić swoje umiejętności programowania w języku HTML. Lekcja rozpoczęła się od sondy, która ujawniła, że młodzież preferuje "plastikowy" pieniądz, przewidując dominację płatności elektronicznych w przyszłości.

Następnie, uczniowie zapoznali się z definicją pieniądza oraz jego funkcjami i cechami, cofając się do czasów, kiedy to sól, bursztyn, srebro czy miedź pełniły rolę środków płatniczych. Głównym zadaniem zajęć było zebranie i zorganizowanie zdobytej wiedzy w formie tabeli, co uczniowie realizowali, korzystając z edytora Notepad++ i tworząc dokument o nazwie tabela.html.

Nauczyciel przedstawił kluczowe znaczniki HTML, niezbędne do stworzenia tabel, co pozwoliło uczniom na praktyczne zastosowanie teorii programowania. Dzięki temu, uczestnicy lekcji nie tylko doskonalili swoje umiejętności techniczne, ale również zdobyli cenne informacje dotyczące roli pieniądza w gospodarce, łącząc wiedzę ekonomiczną z informatyczną w praktyczny i angażujący sposób.