• Schrup pierniczka- poznaj historię polskiego złotego

• 17.02.2024 22:29
      • W ramach udziału w projekcie "Złote Szkoły" NBP, uczniowie wzięli udział w wyjątkowych warsztatach zatytułowanych "Schrup pierniczka - poznaj historię polskiego złotego". Wydarzenie to miało miejsce 15 grudnia i łączyło tradycję pieczenia pierników z edukacją ekonomiczną, skupiając się na historii polskiego złotego, będącej tematem przewodnim IV edycji projektu.

Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję samodzielnie wyrabiać ciasto, wycinać kształty pierników oraz dekorować je w sposób odzwierciedlający motywy związane z historią polskiej waluty. Każdy pierniczek został następnie opatrzony krótką informacją edukacyjną dotyczącą różnych aspektów historii złotego, takich jak wprowadzenie waluty, znaczące reformy czy postacie związane z historią finansów w Polsce.

Wyjątkowym elementem tego wydarzenia było to, że każda osoba odwiedzająca szkołę w dniu warsztatów otrzymywała pierniczek i była proszona o odczytanie na głos dołączonej do niego informacji. Dzięki temu, inicjatywa ta miała nie tylko charakter edukacyjny, ale również integracyjny, promując wiedzę o polskiej walucie wśród całej społeczności szkolnej w przystępny i angażujący sposób.

"Schrup pierniczka - poznaj historię polskiego złotego" okazał się być kreatywnym sposobem na połączenie nauki z zabawą, a także na celebrowanie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, zachęcając uczestników do głębszego zainteresowania się historią i ekonomią Polski.