• Roboty w akcji- komiks "Na tropach złotego"

• 17.02.2024 22:37
      • W ramach IV edycji programu "Złote Szkoły" NBP, drużyna ambasadorów edukacji zorganizowała innowacyjne warsztaty dla uczniów klasy 4, wykorzystując komiks "Na tropach złotego" dostępny na stronie Narodowego Banku Polskiego. Wydarzenie to odbyło się w przestrzeni szkolnej sali gimnastycznej, gdzie złożone kartki z komiksu zostały rozłożone w losowej kolejności.

Celem warsztatów było połączenie nauki z technologią i zabawą. Uczestnicy mieli za zadanie sterować robotami Photon w taki sposób, aby urządzenia te, poruszając się po sali, najeżdżały na kartki komiksu w odpowiedniej sekwencji. Gdy robot dotarł do kartki, uczniowie mogli ją podnieść i udać się z nią do wyznaczonego miejsca, aby układać komiks chronologicznie.

Po zakończeniu układania komiksu, uczniowie zgromadzili się, aby wspólnie przeczytać całą historię, co nie tylko umożliwiło lepsze zrozumienie treści, ale również stanowiło doskonałą okazję do rozwijania umiejętności czytania i pracy zespołowej. Ostatnia część warsztatów skupiła się na sprawdzeniu, ile informacji uczniowie byli w stanie zapamiętać z przeczytanego komiksu, co dodatkowo zachęcało do aktywnego udziału i koncentracji podczas całego wydarzenia.

Warsztaty te były znakomitą okazją do połączenia edukacji ekonomicznej z nowoczesnymi technologiami, takimi jak robotyka, co sprawiło, że uczniowie mogli nauczyć się ważnych informacji o historii polskiego złotego w interaktywny i angażujący sposób. Inicjatywa ta pokazała, jak kreatywne podejście do nauczania może skutecznie zwiększać zainteresowanie młodszych uczniów ekonomią, jednocześnie rozwijając ich umiejętności cyfrowe i współpracę w grupie.