• Poszukiwanie skarbów- Złoty, polska waluta narodowa

• 17.02.2024 22:49
      • W ramach udziału w programie "Złote Szkoły" NBP, zorganizowano nietypowe warsztaty edukacyjne, które w innowacyjny sposób połączyły naukę z zabawą. Drużyna ambasadorów edukacji, wykorzystując materiały dostępne na stronie Narodowego Banku Polskiego, takie jak broszury na temat polskiego złotego, jego historii, monet obiegowych i kolekcjonerskich, a także ciekawostki na temat złotego, przygotowała niezwykłą niespodziankę dla uczniów.

Warsztaty rozpoczęły się od ukrycia w jajkach po kinder niespodziankach wskazówek i podpowiedzi, które miały pomóc uczniom w uzupełnianiu kart pracy. Aby dodać element rywalizacji i przygody, jajka zostały zakopane w śniegu na szkolnym orliku. Uczniowie, podzieleni na drużyny, ruszyli na emocjonujące poszukiwanie tych "skarbów", co nie tylko uatrakcyjniło zajęcia, ale również zachęciło do aktywności fizycznej.

Po odnalezieniu wszystkich jajek, uczestnicy wrócili do klasy, aby kontynuować dalszą część warsztatów. W tym momencie czekała na nich kolejna niespodzianka – nie wszystkie jajka zawierały cenne informacje. Niektóre były puste, co wprowadziło dodatkowy element zaskoczenia i pokazało, że nie zawsze wszystkie wysiłki przynoszą oczekiwane rezultaty.

Na zakończenie warsztatów, po uzupełnieniu kart pracy, zwycięska drużyna została nagrodzona słodkimi upominkami. Ta dynamiczna i kreatywna forma warsztatów nie tylko ułatwiła uczniom zdobycie wiedzy o polskim złocie i funkcjonowaniu Narodowego Banku Polskiego, ale również rozbudziła ich ciekawość i zaangażowanie, pokazując, że nauka może być fascynującą przygodą.