• Dzień kocyka- usiądź i posłuchaj

• 17.02.2024 22:58
      • Wydarzenie łączące Dzień Kocyka z udziałem w projekcie "Złote Szkoły" NBP było niezwykłą inicjatywą, która umożliwiła uczniom nie tylko komfortowe i przytulne spędzenie czasu w szkole, ale również poszerzenie swojej wiedzy na temat polskiego złotego i roli Narodowego Banku Polskiego w jego obiegu. W tym wyjątkowym dniu uczniowie przynieśli do szkoły swoje koce, tworząc przyjazną i relaksującą atmosferę, która sprzyjała nauce.

Drużyna ambasadorów przygotowała serię informacyjnych prezentacji i czytań, skupiając się na temacie "Polski złoty w obiegu od 100 lat i rola NBP". Uczniowie mieli okazję usłyszeć fascynujące historie i ciekawostki dotyczące ewolucji polskiej waluty, jej znaczenia dla gospodarki oraz kluczowych momentów w historii Narodowego Banku Polskiego.

Spotkania odbywały się w różnych zakątkach szkoły – uczniowie w grupach zasiadali na pufach na szkolnym korytarzu, w sali sensorycznej czy w pokoju zagadek, otuleni kocami i z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach. Taka nieformalna i przytulna atmosfera sprzyjała skupieniu i lepszemu przyswajaniu wiedzy.

To oryginalne połączenie edukacji ekonomicznej z różnymi miejscami w szkolnej przestrzeni pokazało, jak ważne jest tworzenie przyjaznego środowiska do nauki, które może znacząco wpłynąć na zainteresowanie uczniów tematyką oraz ich zaangażowanie. Dzień Kocyka w połączeniu z projektem "Złote Szkoły" był zarówno edukacyjny, jak i niezwykle przyjemny, pozostawiając po sobie pozytywne wspomnienia i nową wiedzę na temat ważnych aspektów finansowych naszego kraju.