• "W krainie szyfrów - funkcje Narodowego Banku i rola złotego"

• 18.02.2024 10:11
      • Warsztaty "W krainie szyfrów - funkcje Narodowego Banku i rola złotego" to nowatorskie podejście do edukacji ekonomicznej, realizowane przez drużynę ambasadorów w ramach udziału w projekcie "Złote Szkoły" NBP. Rozpoczęły się one od emocjonującej animacji stworzonej przez uczniów, przedstawiającej działalność Narodowego Banku Polskiego oraz historię i znaczenie polskiego złotego, która stanowiła inspirujący wstęp do dalszych aktywności.

Po wprowadzeniu w tematykę, uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na drużyny, aby zmierzyć się z serią wyzwań związanych z wiedzą o NBP i polskim złotym. Zadania te obejmowały krzyżówki, puzzle, rebusy oraz inne łamigłówki, które wymagały nie tylko wiedzy ekonomicznej, ale także sprytu, logicznego myślenia i umiejętności pracy zespołowej. Głównym celem było pokonanie wszystkich przeszkód i odgadnięcie kodu do kłódki zabezpieczającej skrzynkę z nagrodą.

Kulminacyjnym punktem warsztatów było odnalezienie właściwego kodu i otwarcie skrzynki, w której czekała słodka niespodzianka – czekoladowe monety. Te smakowite nagrody zostały przyznane zwycięskiej drużynie, która najskuteczniej poradziła sobie z zadaniami i jako pierwsza dotarła do finałowego etapu.

Warsztaty "W krainie szyfrów" nie tylko dostarczyły uczniom wiedzy na temat roli Narodowego Banku Polskiego i polskiego złotego w sposób angażujący i pełen emocji, ale także wzmocniły umiejętności takie jak myślenie krytyczne, rozwiązywanie problemów oraz współpraca. Dzięki kreatywnemu podejściu do edukacji ekonomicznej, uczestnicy mogli lepiej zrozumieć skomplikowane procesy finansowe, jednocześnie bawiąc się i ucząc w grupie.