• Sekrety Banknotów: Warsztaty Weryfikacji Autentyczności z Użyciem Testera

• 18.02.2024 17:46
      • W ramach projektu "Złote Szkoły" NBP, uczniowie starszych klas zorganizowali warsztaty dla młodszych kolegów pt. "Sekrety Banknotów: Warsztaty Weryfikacji Autentyczności z Użyciem Testera", mające na celu przybliżenie wiedzy o zabezpieczeniach polskich banknotów oraz metodach weryfikacji ich autentyczności.

Warsztat rozpoczął się od prezentacji multimedialnej, która w przystępny sposób przedstawiła, jak polskie banknoty są chronione przed fałszerstwami. Uczestnicy mogli dowiedzieć się o różnorodnych zabezpieczeniach, takich jak znaki wodne, mikrodruki, nitki zabezpieczające, czy elementy fluorescencyjne, które sprawiają, że polskie banknoty należą do jednych z najlepiej zabezpieczonych na świecie.

Po teoretycznym wprowadzeniu nadszedł czas na praktyczne działanie. Młodsi uczniowie otrzymali możliwość sprawdzenia autentyczności banknotów za pomocą specjalistycznego testera. Każdy z uczestników mógł przynieść własne banknoty i pod okiem starszych kolegów oraz przy użyciu profesjonalnego sprzętu, nauczyć się, jak samodzielnie weryfikować ich prawdziwość.

Dzięki tej aktywności, młodsi uczniowie nie tylko nauczyli się, jak rozpoznawać prawdziwe banknoty i odróżniać je od potencjalnych fałszerstw, ale także zrozumieli znaczenie i wagę zabezpieczeń pieniądza w obiegu. Warsztaty te wzbogaciły uczestników w praktyczną wiedzę, która może okazać się niezwykle przydatna w codziennym życiu.

Podsumowując, "Sekrety Banknotów: Warsztaty Weryfikacji Autentyczności z Użyciem Testera" były cenną inicjatywą edukacyjną, która pozwoliła młodszym uczniom zdobyć wiedzę o polskich banknotach w sposób angażujący i interaktywny. Projekt "Złote Szkoły" NBP ponownie udowodnił, że nauka o finansach może być fascynująca i dostępna dla każdego, niezależnie od wieku.