• Skarby monet- spotkanie z numizmatykiem

• 18.02.2024 17:53
      • Spotkanie Drużyny Ambasadorów Ekonomii ze znanym sądeckim numizmatykiem było niezwykle inspirującym wydarzeniem w ramach IV edycji projektu "Złote Szkoły" NBP. Podczas spotkania, numizmatyk przybliżył uczniom fascynujący świat monet kolekcjonerskich, zarówno polskich, jak i zagranicznych, pokazując im unikatowe egzemplarze ze swojej kolekcji.

Uczestnicy mieli okazję nie tylko zobaczyć z bliska cenne monety, ale także dowiedzieć się więcej o pracy numizmatyka. Ekspert opowiedział o metodach identyfikacji i oceny wartości monet, procesie ich konserwacji oraz o tym, jak rozpoznawać prawdziwe skarby numizmatyczne. Podkreślił również znaczenie monet kolekcjonerskich jako elementu dziedzictwa kulturowego i ich rolę w poznawaniu historii różnych krajów.

Spotkanie to było wyjątkową okazją do poszerzenia wiedzy uczniów na temat numizmatyki oraz zrozumienia, jak pasja może przekształcić się w zawód. Dzięki tej inicjatywie, młodzi uczestnicy projektu "Złote Szkoły" mogli lepiej zrozumieć wartość i znaczenie pieniądza, zarówno w kontekście ekonomicznym, jak i historycznym.