• Numizmatyczne Dziedzictwo- szkolna wystawa

• 18.02.2024 18:05
      • W ramach udziału w IV edycji projektu "Złote Szkoły" NBP, w naszej szkole zorganizowano niezwykłe wydarzenie pod hasłem "Numizmatyczne Dziedzictwo". Inicjatywa ta miała na celu przybliżenie uczniom oraz całej społeczności szkolnej fascynującego świata numizmatyki poprzez prezentację kolekcji monet i banknotów.

Uczniowie, wykorzystując zapał i entuzjazm do numizmatyki, przynieśli do szkoły własne kolekcje oraz zbiory pochodzące od swoich rodzin i bliskich. Dzięki temu mogli nie tylko podzielić się swoją pasją, ale także pokazać wartość historyczną i edukacyjną, jaką niosą ze sobą monety i banknoty z różnych okresów i krajów.

Wystawka została zorganizowana na szkolnym korytarzu, co umożliwiło łatwy dostęp dla wszystkich uczniów i nauczycieli zainteresowanych numizmatyką. Każda kolekcja została starannie zaprezentowana, z odpowiednimi opisami i ciekawostkami dotyczącymi poszczególnych eksponatów, co pozwoliło odwiedzającym na głębsze zrozumienie i docenienie wartości prezentowanych zbiorów.

"Wystawa Numizmatyczne Dziedzictwo" stała się nie tylko okazją do poznania ciekawych monet i banknotów, ale również platformą wymiany wiedzy na temat historii, geografii oraz ekonomii. Wydarzenie to sprzyjało rozwijaniu zainteresowań uczniów, promując jednocześnie ideę kolekcjonerstwa jako hobby, które może być zarówno pasjonujące, jak i edukacyjne.

Organizacja wystawy w ramach projektu "Złote Szkoły" NBP podkreśliła znaczenie numizmatyki jako dziedziny łączącej w sobie elementy nauki, historii i sztuki, a także podniosła świadomość ekonomiczną wśród młodzieży szkolnej.