• Złoty Rajd Wiedzy

• 10.03.2024 10:50
      •           W ramach IV edycji Narodowego Banku Polskiego, uczniowie Szkoły Podstawowej w Królowej Górnej zorganizowali fascynujący cykl warsztatów pod nazwą "Złoty Rajd Wiedzy". Inicjatywa ta miała na celu pogłębienie wiedzy na temat historii polskiego złotego, Narodowego Banku Polskiego oraz jego kluczowych funkcji.

Uczniowie wykorzystali do tego unikalne banknoty-zabawki, na których zapisali pytania dotyczące poruszanych tematów. Banknoty te zostały rozrzucone po korytarzach szkolnych, tworząc edukacyjną łamigłówkę dla uczniów klas 4-8, którzy podczas przerw mieli za zadanie odnaleźć banknoty i odpowiedzieć na pytania. Wsparciem w tej intelektualnej przygodzie były specjalnie przygotowane gazetki, pełne cennych wskazówek. Uczestnicy, podpisując odnalezione banknoty, wkładali je do specjalnie przygotowanego pudełka, co po zakończeniu wydarzenia zaowocowało emocjonującym losowaniem. Trzech szczęśliwców wygrało bilety do kina, co stanowiło fantastyczne zakończenie edukacyjnej zabawy. Wydarzenie to nie tylko wzmocniło zrozumienie ważnych aspektów finansowych wśród uczniów, ale również promowało aktywność i współpracę, przynosząc całe społeczności szkolnej niezapomniane wrażenia.