• Mamy nowych czytelników

• 06.01.2023 17:18
      •   Dnia 21 grudnia 2022 roku odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści przybyli do biblioteki szkolnej wraz z wychowawczynią panią Dorotą Poręba.

• Na początku bibliotekarka zapoznała uczniów z regulaminem biblioteki oraz jej zbiorami, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji dla dzieci. Później zaprezentowała kartę czytelnika i kartę książki oraz przeprowadziła pogadankę na temat tego, o co prosi książka. Bibliotekarka przeczytała pierwszoklasistom bajkę  o wizycie Florki w bibliotece. Dzieci z uwagą słuchały i wzorowo odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki.
        Nadszedł czas na oficjalne pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, dokonała tego Pani dyrektor, Jadwiga Łęczycka. Na pamiątkę  tej podniosłej chwili pierwszoklasiści otrzymali  zakładki do książki oraz wyprawki czytelnicze. Zostały one przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek", której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.
             Ostatnim punktem w bibliotece było wybieranie i wypożyczanie książek. Pani Krystyna zachęcała dzieci do częstych wizyt w tym niezwykłym miejscu i życzyła wielu fascynujących przygód z książką w ręku.