Przedłużono nam certyfikat "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo"
19.11.2019 12:25-
PRZEDŁUŻENIE CERTYFIKATU ,,SZKOŁY PROMUJĄCEJ BEZPIECZEŃSTWO"
-
14 listopada 2019 roku, Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, insp. Jarosław Tokarczyk, w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. dra Krzysztofa Pobuty, wręczył przedstawicielom Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” na lata 2019-2024 przyznawane w ramach Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.
W tym roku przedłużenie certyfikatu otrzymały tylko dwie szkoły.
Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu Insp. Jarosław Tokarczyk przywitał gości, którzy przybyli na uroczystość, a następnie wraz z I Zastępcą Komendanta z nadkom. Tomaszem Florkiem, wręczył certyfikaty reprezentantom szkół. W imieniu Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej wyróżnienie odebrali Jadwiga Łęczycka – dyrektor szkoły, Beata Nowak – szkolna koordynatorka projektu oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego : Magdalena Ślipek, Sara Poręba,
W uroczystym wręczaniu w/w certyfikatu uczestniczyli ponadto kom. Waldemar Górowski - Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, asp.szt. Barbara Leśniak - Koordynator Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, kom. Justyna Basiaga oraz asp. Barbara Przychocka–Serafin z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii
Przypomnijmy szkoła do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” przystąpiła w 2016 roku. Zespół w składzie koordynator Beata Nowak, z-ca koordynatora Tomasz Skraba oraz członkowie: Agnieszka Kumorek, Joanna Galon przeprowadzili badania ankietowe wśród uczniów, rodziców i nauczycieli diagnozujące zagrożenia dla bezpieczeństwa uczniów występujące na terenie szkoły. Po pozytywnym zaopiniowaniu podczas audytu certyfikacyjnego w maju 2017 roku szkoła otrzymała certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” na okres 2 lat. W maju 2019 roku przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili w naszej placówce kolejny audyt certyfikacyjny, a w czerwcu 2019 roku decyzją Zespołu Certyfikacyjnego, składającego się z przedstawicieli Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, nasza szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo na okres 5 lat.
Jest to dla nas wielki zaszczyt, a zarazem wielka odpowiedzialność. Dołożymy wszelkich starań aby nasi uczniowie czuli się w szkole bezpiecznie.
-
” Nasze dzieci mądrze segregują śmieci”
17.11.2019 15:13Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji pod hasłem ” Nasze dzieci mądrze segregują śmieci”, zorganizowanej przez Urząd Gminy w Kamionce Wielkiej.Podczas prelekcji mogli dowiedzieć się: jak dzikie wysypiska wpływają na środowisko, poznali piramidę hierarchii postępowania z odpadami, a także co to PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.Poprzez praktyczne ćwiczenia i aktywne włączanie się w prelekcję dowiedzieli się również gdzie i w jakich godzinach pracuje PSZOK na terenie naszej gminy i jakie odpady można tam zawozić.Świętowaliśmy Niepodległość
17.11.2019 15:138 listopada był dniem, w którym społeczność naszej szkoły świętowała 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Już od samego rana dało się zauważyć, że uczniowie i pracownicy szkoły szczególnie celebrowali swoją miłość do Ojczyzny, czego wyrazem były piękne galowe stroje, których element stanowiły biało- czerwone kotyliony.
Kokardy w narodowych barwach były nie tylko manifestem patriotyzmu, ale także stanowiły odpowiedź na apel Samorządu Uczniowskiego, aby ten niezwykły dzień uczcić w taki właśnie sposób. Punktem zaś kulminacyjnym uroczystości był udział w apelu o tematyce niepodległościowej przygotowanym przez uczniów klasy VI pod czujnym okiem wychowawczyni, pani Beaty Koziak.
Właściwie słowo apel nie w pełni wyraża to, co działo się na scenie. Było to raczej widowisko patriotyczne, o fenomenie którego zadecydowało ciekawe połączenie profesjonalnie odegranych scenek, przeplatanych pieśniami patriotycznymi z elementami audiowizualnymi oraz starannie przygotowaną dekoracją i odpowiednio dobranymi kostiumami i rekwizytami.
Aktorzy z klasy VI przybliżyli widowni kadry z historii naszej Ojczyzny- od rozbiorów, przez niezwykle trudne czasy trwania w niewoli aż po wspaniały moment odzyskania (po 123 latach) niepodległości.
Wartość widowiska podkreślały przede wszystkim sceny o znaczeniu symbolicznym. Najbardziej wymowne były te, które ukazywały symbol Polski- Orła Białego- atakowanego przez- symbolizujące zaborców- monstra, które w akcie agresji zniewoliły nasz kraj.
Ciekawym novum był przebieg jednej z ostatnich scen przedstawienia. Wtedy właśnie wraz ze swoimi uczniami wystąpiła pani Beata Koziak- reżyser widowiska. Pani wychowawczyni klasy VI podziękowała wszystkim zebranym za godny udział w akademii oraz podkreśliła wagę tej postawy w świętowaniu tak znaczącej dla Polaków rocznicy- rocznicy odzyskania wolności.
Po zakończeniu uroczystości pani Dyrektor, Jadwiga Łęczycka, podziękowała wszystkim, dzięki którym mogła ona przebiegać w tak uroczystym tonie. Obwieściła także obecnym radosną wiadomość, że poniedziałek 11 listopada jest dniem wolnym od nauki szkolnej, wprawiając ich w radość.
Poddali się szaleństwu z szyszką
06.11.2019 20:156 listopada został rozstrzygnięty konkurs „Szaleństwo z szyszką” ogłoszony przez Samorząd Uczniowski. Uczestnicy konkursu, choć było ich niewielu, bardzo poważnie podeszli do wykonania prac konkursowych.
Wszystkie one były piękne, zaś za najpiękniejsze komisja konkursowa uznała te, które wykonali:
W kategorii klas I- III
- Oliwia Ochwat- I miejsce
- Kacper Borkowski, Aleksandra Mężyk- II miejsce
- Laura Jurkiewicz- III miejsce
W kategorii klas IV- VIII
- Karol Apola- I miejsce
- Zuzanna Mężyk, Nikodem Mężyk- II miejsce
- Anna Jelito, Jakub Tokarczyk- III miejsce
Gratulujemy nie tylko zwycięzcom konkursu, ale także każdemu jego uczestnikowi.
Chłopcy z Placu Broni na deskach nowosądeckiego MOK- u
06.11.2019 20:126 listopada uczniowie klas: IV, V i VI wzięli udział w wycieczce do Nowego Sącza. Tam w Miejskim Ośrodku Kultury obejrzeli spektakl pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Starsi uczniowie mogli sobie przypomnieć treść tej lektury obowiązkowej, z którą ich młodsi koledzy i koleżanki „zmierzą się” za rok. Jesteśmy przekonani, iż spektakl zachęci ich do przeczytania słynnego dzieła Ferenca Molnara.