• Spotkanie dzieci  z OSP Królowa Górna
      • Spotkanie dzieci z OSP Królowa Górna

• 04.10.2023 21:36
      • 28 września strażacy z Ochotniczej Jednostki Straży Pożarnej w Królowej Górnej przyjechali do dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły.  Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, iż praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Strażacy zapoznali wychowanków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru, oraz przypomnieli numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Przedszkolaki przymierzały hełm strażacki, ale największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy: gaśnice, węże oraz sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Pod czujnym okiem strażaków, dzieci mogły samodzielnie wejsć do wozu strażackiego i obejrzeć jego wnętrze. Dla wszystkich była to naprawdę wspaniała przygoda, podczas której wiele się nauczyliśmy.