• Otrzymaliśmy Certyfikat ,,Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”

• 14.11.2019 23:04
      • W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa  - "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo". Jego głównym celem jest promocja, kształtowanie oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w małopolskich szkołach i ich otoczeniu. Projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa realizowany na terenie województwa małopolskiego jako "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo" został wdrożony do realizacji i jest pilotowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Bezpośrednio patronuje mu Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu.
      • Otrzymaliśmy Certyfikat ,,Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”

W ramach udziału w projekcie podjęto szereg działań zmierzających do zapewnienia uczniom bezpiecznych warunków do nauki i pracy oraz zapobiegających przemocy i agresji, a także zwiększających poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

W dniu 31 października 2017 r. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Królowe Górnej, Certyfikatu "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo", zdobytego w ramach programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

Podczas uroczystości obecni byli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, insp. Paweł Dzierżak, Wojewoda Małopolski, Piotr Ćwik, Małopolski Kurator Oświaty, Barbara Nowak oraz Joanna Szypułka- reprezentująca Europe Direct w Krakowie oraz regionalni koordynatorzy projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa- kom. Roman Wolski i st. sierż. Dorota Garbacz.

Certyfikat odbierali: pani Wicedyrektor, mgr Jadwiga Łęczycka, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego- Dominik Siedlarz z klasy IIb gimnazjum i  Kinga Tomera z klasy VII oraz szkolny koordynator projektu, mgr Beata Nowak.

Podczas uroczystości zaproszeni uczestnicy gali mieli okazję podziwiać występy, Góralskiej  Orkiestry Dętej ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki, działającej pod kierownictwem kapelmistrza Andrzeja Jędryska, która  zadbała o wyjątkową oprawę muzyczną uroczystości. Zgodnie z tradycją uczniowie wyróżnionych szkół zaprezentowali swoje osiągnięcia oraz różnorodne talenty:

• Teatr Młodego Widza z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych wystąpił                                           w przedstawieniu pt. „Życzenia nauczyciela”,
        • Szkolny Zespół Muzyczny „Soltanto” działający przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tenczynie wykonał utwory: „Ballada Podbeskidzka” oraz „Blowing in the wind”,
        • Zespól Szkolno- Przedszkolny nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Wieprzu zaprezentował się w sztuce pt. „Bici biją” według scenariusza Inki Dowlasz.

Po uroczystości uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w przygotowanych pokazach Policji, m.in. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie, a na koniec przewodnik oprowadził wszystkich po niezwykle interesującej ekspozycji Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Otrzymany certyfikat to dokument potwierdzający przystąpienie szkoły do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa oraz wykonanie działań zmierzających do poprawy poczucia bezpieczeństwa na jej terenie. Składamy wyrazy wdzięczności i podziękowania naszym partnerom, którzy współpracowali podczas realizacji zadań i przedsięwzięć w tym projekcie.