• Program Profilaktyczny "Cukierki''

• 07.11.2020 19:51
      • W dniu  06 .11.20  w klasie drugiej i  trzeciej  zrealizowany został program z zakresu wczesnej profilaktyki uzależnień oparty na bajce autorstwa Agnieszki Grzelak pt.: „Cukierki”.  W klasie 3 przeprowadzony został przez panią Urszulę Tokarczyk,  natomiast w klasie drugiej przez pana Grzegorza Tokarczyka z Pracowni Profilaktyki Gaudium
      •

Celem programu było: przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych; rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia; kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi; nauka postaw asertywnych względem osób nieznajomych.

Zajęcia zaangażowały dzieci  w zabawę, uczyły empatii, nabywania umiejętności społecznych i rozwijania pozytywnej solidarności grupowej.

Podczas zajęć wykorzystano metody aktywizujące, m.in. wspólną lekturę bajki, pracę z dziećmi na bazie tekstu, dramę, burzę mózgów, pracę w grupach i gry dydaktyczne.
        Atrakcyjna forma zajęć bardzo podobała się uczniom, którzy w nich  aktywnie uczestniczyli.

Program ten odznacza się dużą skutecznością oddziaływań i jest polecany przez ORE i PARPA.