• Nadal promujemy bezpieczeństwo

• 19.09.2019 08:48
      • W bieżącym roku szkolnym mija 2 lata od momentu, kiedy nasza szkoła uzyskała Certyfikat Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Przyszedł więc czas, aby ubiegać się o przedłużenie Certyfikatu na kolejnych 5 lat. Koordynatorzy szkolni opisywanego projektu na czele z panią Pedagog, Beatą Nowak, poczynili starania, aby przedłużenie to doszło do skutku.
      • Nadal promujemy bezpieczeństwo

Aby ubiegać się o uzyskanie Certyfikatu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”, należało najpierw przeprowadzić badania ankietowe wśród uczniów, rodziców i nauczycieli w celu zbadania „poziomu” bezpieczeństwa w szkole. Wyniki badań zostały opracowane i posłużyły do sformułowania wniosków do dalszej pracy.

Kolejnym zadaniem szkoły było zorganizowanie spotkania z jej partnerami. Celem spotkania, które odbyło się 4 kwietnia bieżącego roku, było omówienie płaszczyzn współpracy z podmiotami, których działania mogą wpłynąć na zapewnienie szkole odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Na zaproszenie pani Pedagog do naszej szkoły przybyli szanowni goście: przedstawiciel Urzędu Gminy w Kamionce Wielkiej, pani Małgorzata Grybel, radni Rady Powiatu Nowosądeckiego, pan Józef Świgut oraz pan Michał Nowak, sołtys wsi Królowa Górna, pani Józefa Nowak, prezes Stowarzyszenia „Dolina Królówki”, pan Zdzisław Ząber, starszy aspirant sztabowy, pani Barbara Leśniak z Komendy Policji w Nowym Sączu, pani aspirant Monika Obrzut oraz pan aspirant sztabowy Jacek Romanek z Posterunku Policji w Nawojowej. Szkołę reprezentowali: pani dyrektor, Jadwiga Łęczycka, pani wicedyrektor, Marzena Ząber, przedstawiciele Rady Rodziców, pani Monika Jurkiewicz i pani Małgorzata Borkowska, ksiądz proboszcz, Krzysztof Pasyk, koordynator projektu, pani Beata Nowak, zastępca koordynatora, pan Tomasz Skraba, członkinie zespołu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, pani Agnieszka Kumorek i pani Joanna Galon oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Dominik Siedlarz.

27 maja na terenie naszej szkoły odbył się audyt kontrolny, podczas którego zapadła decyzja o przedłużeniu Certyfikatu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” na kolejnych 5 lat. Gościliśmy wówczas przedstawicielki policji: panią podinspektor Izabelę Ciarkę oraz panią podkomisarz Beatę Wcisło z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a także panią aspirant sztabową Barbarę Leśniak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Audyt przebiegł pomyślnie dla naszej szkoły, dzięki czemu przez 5 kolejnych lat może ona nadal się szczycić posiadaniem Certyfikatu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.