• Grupa miłośników zwierząt działa nadal

• 17.02.2020 18:29
      •      Na początku grudnia ubiegłego roku uczniowie klasy IV założyli grupę PZwS (Pomoc Zwierzętom w Schronisku), której celem jest współpraca ze schroniskiem dla psów. Inicjatorem grupy był Dawid Świgut, który poddał wychowawcy, koleżankom i kolegom pomysł, żeby przeprowadzić w szkole akcje umożliwiające zdobycie pieniędzy, jakie potem można by przeznaczyć na pomoc zwierzętom z jakiegoś pobliskiego schroniska.

Po zaakceptowaniu przez pana Tomasza Skrabę pomysłu oraz za zgodą pani Dyrektor grupa zaczęła działać. Dość szybko w jej szeregi wstępowali kolejni czwartoklasiści, aż w końcu cała dwudziestka zadeklarowała udział w działaniach na rzecz zwierząt ze schroniska w Wielogłowach.

W bieżącym roku szkolnym grupa działa pod inną nazwą- Grupa wolontariatu „Dla zwierząt”, jednak według tych samych zasad następującego kodeksu:

1. Kochamy zwierzęta.
        2. Szanujemy pomysły i zdanie innych.
        3. Zgłaszamy się, kiedy podczas pracy chcemy coś powiedzieć.
        4. Uważnie słuchamy, kiedy ktoś mówi.
        5. Pracujemy rzetelnie.

I choć chętnych do pracy w wolontariacie jest nieco mniej (ok.12 osób z klasy V), to idea grupy i pasja jej najwytrwalszych członków została.

Grupa wolontariatu „Dla zwierząt” to dzieci, które nie tylko chcą współpracować ze schroniskiem dla psów. Jej członkowie spotykają się tydzień (w poniedziałek na 6. lekcji), aby poznawać nowe rasy psów, rozmawiać o nich, a nawet rysować ich podobizny. Dzięki temu dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania w tym zakresie oraz dostrzegać wartości płynące z pracy na rzecz zwierząt.